HP Omen 15 RTX 3070 Alınır Mı?

Bu bir hata bence. Kısa ömürlü olduklarını duydum çünkü.

Teknoloji işi şans işidir. A kalite ürün alırsın arıza verir, diğer kullanıcı Farklı marka alır bir tık daha düşük kalitede uzun süre kullanır. Ancak tabii ki de bileşenlerdeki komponentlerin kalitesi önemli. Benim önerim her zaman kaliteli markalara yönelmektir.
LENOVO 82ju006etx/ Legion 5/ Ryzen 7-5800h/ 16gb Ram/ 1tb Ssd/ Rtx3060 6gb/15.6" Full-hd/ Win10 Home Laptop Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

RTX 3060 işimi görür diyorsanız, Lenovo'nun Legion 5 kasaları güzeldir. Gerek soğutma vs. Değiştirmediler zaten kasa tasarımını, önceki RTX 20 serisinde kullandıkları kasa.

Teknoloji işi şans işidir. A kalite ürün alırsın arıza verir, diğer kullanıcı Farklı marka alır bir tık daha düşük kalitede uzun süre kullanır. Ancak tabii ki de bileşenlerdeki komponentlerin kalitesi önemli. Benim önerim her zaman kaliteli markalara yönelmektir.
LENOVO 82ju006etx/ Legion 5/ Ryzen 7-5800h/ 16gb Ram/ 1tb Ssd/ Rtx3060 6gb/15.6" Full-hd/ Win10 Home Laptop Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

RTX 3060 işimi görür diyorsanız, Lenovo'nun Legion 5 kasaları güzeldir. Gerek soğutma vs. Değiştirmediler zaten kasa tasarımını, önceki RTX 20 serisinde kullandıkları kasa.
Benim kendi görüşümce bu devirde laptop alınmaz. Eğer dünyayı dolaşan, sık sık dışarıya çıkıp, otellerde kalan birisi değilsen... İleride kendime laptop alırsamda oyun laptopu değil, orta donanımlı büyük ekranlı hem tablet, hemde laptopa dönüşen ince laptoplardan alırım. Otele giderken kullanmak için vs...

Benim kendi görüşümce bu devirde laptop alınmaz. Eğer dünyayı dolaşan, sık sık dışarıya çıkıp, otellerde kalan birisi değilsen... İleride kendime laptop alırsamda oyun laptopu değil, orta donanımlı büyük ekranlı hem tablet, hem de laptopa dönüşen ince laptoplardan alırım. Otele giderken kullanmak için vs...

Herkesin kendi fikri, Misal ben ileride kendi evimde güzel bir oyuncu sistemi kurmayı planlıyorum, İş vs için Ultrabook ya da giriş seviyesi oyun dizüstü cihazı olabilir. Dizüstü cihazlarının masaüstüne göre dezavantajı, Ekran kartını yenileyemiyorsun maalesef. eGPU desen %10-20 arası performans kaybı oluyor, verdiğin paraya değmez. Masaüstü toplarken yüksek seviye işlemci alırsın (çekirdek sayısı, performansı vs.) Ekran kartı oyunlarda yetmemeye başlayınca yenisi takıyorsun ve sistem 2-3 sene daha gidiyor.

Benim kendi görüşümce bu devirde laptop alınmaz. Eğer dünyayı dolaşan, sık sık dışarıya çıkıp, otellerde kalan birisi değilsen... İleride kendime laptop alırsamda oyun laptopu değil, orta donanımlı büyük ekranlı hem tablet, hemde laptopa dönüşen ince laptoplardan alırım. Otele giderken kullanmak için vs...

Üniversite için şart. Hele bilgisayar temelli bir bölümse. Ben de bu durumda olmasam almazdım. Kasa toplardım.

Herkesin kendi fikri, Misal ben ileride kendi evimde güzel bir oyuncu sistemi kurmayı planlıyorum, İş vs için Ultrabook ya da giriş seviyesi oyun dizüstü cihazı olabilir. Dizüstü cihazlarının masaüstüne göre dezavantajı, Ekran kartını yenileyemiyorsun maalesef. eGPU desen %10-20 arası performans kaybı oluyor, verdiğin paraya değmez. Masaüstü toplarken yüksek seviye işlemci alırsın (çekirdek sayısı, performansı vs.) Ekran kartı oyunlarda yetmemeye başlayınca yenisi takıyorsun ve sistem 2-3 sene daha gidiyor.
Ben şu an gördüğün gibi masaüstü sistem kullanıyorum. Sebebi ise çok ısınmıyorlar ve bu sebeple de uzun ömürlü olabiliyorlar. Hızlı oyuncu laptoplarının çoğu standart/ince kasalı oyun oynarken yani yükteyken 95-98 derece aralığında çalışıyorlar. Laptopta iyi soğutma için aşırı kalın kasalı laptop almak gerekiyor ki onlarda baya pahalı zaten. Laptoplardaki kronik ısınma sorununun çözülmeside herhalde 4 nanometre ve aşağılarında düzelecek gibime geliyor. Laptop işlemcisi ve laptoplar için optimize edilen ekran kartlarının inanılmaz düşük güç tüketmesi fakat yinede masaüstü gücünde performans verebiliyor olması lazım... Yani düşünün, en pahalı oyuncu laptopunu aldınız, işlemciyi ve ekran kartını %100 yüke soktuğunuzda ulaşan en yüksek sıcaklık 65-70 dereceyi geçmeyecek. Böyle olursa, laptoplar masaüstüler kadar uzun süre dayanabilir. Diğer türlü sık sık bakım gerektirir. Bakım yapılmazsa, 4-5 sene sonra ölür ki bu laptopun markasına göre de değişir. Eğer anakart solder'ı kalitesizse, 2 sene sonra bile ölebilir. Masaüstü sistemlere iyi bakılırsa 15-20 sene dayanabilir.

Geri
Yukarı