HP OMEN 15 vs Monster Tulpar T5 v20.1

Anomali

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bu ay sonuna kadar bilgisayar almam gerekiyor. Oyun oynayan birisi olduğum için gaming laptop arayışındaydım. Bütçem 10-11k aralığında. İki bilgisayar arasında kaldım ve sizin fikirlerinizi de merak ediyorum. Tabi bu iki bilgisayar dışında bütçem dahilinde başka bilgisayarlar önerirseniz onları da değerlendiririm. Bilgisayarlar şunlar;

1-)https://mtteknoloji.com/urun/hp-omen-15-ek0001nt-3a693ea-i5-10300h-16-gb-ram-512-gb-m-2-ssd-rtx-2060-15-6inc-ips-144hz-full-hd-windows-10-oyuncu-laptopu/

Bilgisayarın görünüşü ve özellikleri hoşuma gitti. Sanırım önceki nesilde olan sıcaklık problemini iyileştirmişler. Kafamdaki tek soru işareti işlemcisi. Bu işlemci beni üzer mi acaba? Oyun için sıkıntı yaratmayacaktır ancak ilerleyen yıllarda sorun yaşatır mı? Modelleme, video editleme gibi işler yapmıyorum bu arada.

2-)https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/monster-tulpar-t5-v20-1/

Bu bilgisayarı da 256GB olan SSD seçeneğini 512GB yaparak satın almayı düşünüyorum. İnternetten 80-100 liraya Win10 key alabileceğim için işletim sistemi olmamasını dert etmiyorum. Bilgisayarın malzeme kalitesi hakkında şüphelerim var. Kağıt üzerinde özellikleri daha iyi ama kalite açısından kullananlar yorumlayabilirlerse sevinirim. Soğutma performansı nasıldır? Kasası metal mi, plastik mi? Ekranı kaliteli mi? Ayrıca bazı bilgisayarlar sorunlu olarak gelebiliyormuş. Daha yeni aldığım bir bilgisayarı servise vermek istemem açıkçası. Sorunlu olarak bilgisayarı eline geçen oldu mu?

Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Monster'in kasa plastik. Zayıf yönlerini söyleyeyim dış kasası ve kamerası. Bunları dert etmiyorsan direk Monster al TR hizmeti çok iyi ömür boyu da ücretsiz bakım servisi var. Garantisi bitse bile.

Isınma sorunundan bahsetmeyeceğim ısınmayan gaming laptop yok. Öyle bir teknoloji henüz yok. Yükseltici ile çok toz olmayan yerde kullanacaksın o yer de bir zahmet sıcak olmasın.

Lakin hem oyun hem film tecrübesi açısından 17.3" ekran öneririm 15.6" inanın çok küçük.

Merhabalar. Bu ay sonuna kadar bilgisayar almam gerekiyor. Oyun oynayan birisi olduğum için Gaming laptop arayışındaydım. Bütçem 10-11K aralığında. İki bilgisayar arasında kaldım ve sizin fikirlerinizi de merak ediyorum. Tabi bu iki bilgisayar dışında bütçem dahilinde başka bilgisayarlar önerirseniz onları da değerlendiririm. Bilgisayarlar şunlar;

1-)https://mtteknoloji.com/urun/hp-omen-15-ek0001nt-3a693ea-i5-10300h-16-gb-ram-512-gb-m-2-ssd-rtx-2060-15-6inc-ips-144hz-full-hd-windows-10-oyuncu-laptopu/

Bilgisayarın görünüşü ve özellikleri hoşuma gitti. Sanırım önceki nesilde olan sıcaklık problemini iyileştirmişler. Kafamdaki tek soru işareti işlemcisi. Bu işlemci beni üzer mi acaba? Oyun için sıkıntı yaratmayacaktır ancak ilerleyen yıllarda sorun yaşatır mı? Modelleme, video editleme gibi işler yapmıyorum bu arada.

2-)https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/monster-tulpar-t5-v20-1/

Bu bilgisayarı da 256 GB olan SSD seçeneğini 512 GB yaparak satın almayı düşünüyorum. İnternetten 80-100 liraya Windows 10 Key alabileceğim için işletim sistemi olmamasını dert etmiyorum. Bilgisayarın malzeme kalitesi hakkında şüphelerim var. Kağıt üzerinde özellikleri daha iyi ama kalite açısından kullananlar yorumlayabilirlerse sevinirim. Soğutma performansı nasıldır? Kasası metal mi, plastik mi? Ekranı kaliteli mi? Ayrıca bazı bilgisayarlar sorunlu olarak gelebiliyormuş. Daha yeni aldığım bir bilgisayarı servise vermek istemem açıkçası. Sorunlu olarak bilgisayarı eline geçen oldu mu?

Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Ben Monster tercih ederdim.

Monster'in kasa plastik. Zayıf yönlerini söyleyeyim dış kasası ve kamerası. Bunları dert etmiyorsan direk Monster al TR hizmeti çok iyi ömür boyu da ücretsiz bakım servisi var. Garantisi bitse bile.

Isınma sorunundan bahsetmeyeceğim ısınmayan gaming laptop yok. Öyle bir teknoloji henüz yok. Yükseltici ile çok toz olmayan yerde kullanacaksın o yer de bir zahmet sıcak olmasın.

Lakin hem oyun hem film tecrübesi açısından 17.3" ekran öneririm 15.6" inanın çok küçük.
Belirtilen v20.1 modelin kasası alüminyum.

Ayrıca HP modeli için de bu videoda 4. dakikada belirtilen durumu göz önüne almalısınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı