HP Omen 15 vs MSI GL75 Leopard

bartz

Femtopat
Son düzenleyen: Moderatör:
Benim tavsiyem gerek RTX ve DLSS 2.0 teknolojilerinin desteği gerekse daha performanslı olması nedeniyle HP modelini almanız. Boyutun görünebilirlik dışında hiçbir önemi yok, hatta taşınabilirlik oranı azalıyor. Omen serisi gayet kaliteli bir seri, MSI ile aynı kalitede veya daha kaliteli olabilir.

MSI gerçekten çok kaliteli laptoplar yapıyor bu yadsınamaz bir gerçek. Lakin bu iki laptop arasında birçok değişken faktör var. HP'de 1 TB SSD, RTX2060 ve 144 Hz panel var. 144Hz panel gerçekten çok kendini fark ettirecektir özellikle yüksek seviye sistemlerde. MSI ise 120 Hz ekrana sahip. Aralarındaki bu farka rağmen MSI 17.3, HP 15.6 inç ekrana sahip. Eğer ekran boyutunda 15 inç sizi mutlu edecekse kesinlikle HP alın. Ancak daha büyük bir ekran istiyorum ben derseniz MSI alın. Lakin bence RTX2060'dan yana tercihinizi kullanmanız daha mantıklı olur.

Merhaba,

HP Omen 15 serisi ve MSI'ın GL75 Leopard serisi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir hangisini önerirsiniz? MSI'ın servis vs. kalitesi teknik özelliklerinin biraz daha düşük olmasını tolere eder mi 17.3 inç olmasının ne kadar bir artısı olur?

HP Omen 15-EK0003NT Intel Core i7 10750H 16GB 1TB SSD Fiyatı

MSI GL75 Leopard 10SDR-286XTR Intel Core i7 10750H 16GB Fiyatı
Şuan çoğu marka eskisi gibi kötü ürünler yapmıyor. İkiside iyi laptoplar MSI GL sersinideki laptopları zamanında kullanmıştım zamanlarının en iyisi diyebiliriz belli bir fiyat çevresinde, fakat HP Omende çevremde bir kaç tane kullanan arkadaşım var sıkıntıları yok gibi. Ben burada HP Omen seçerdim uzun vadede daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı