Çözüldü HP Omen 16 güç düğmesi tepki vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Xurnatirmqn

Hectopat
RAM
16GB
SSD veya HDD modeli
1TB SSD
Ekran kartı
RTX 4060 8GB
İşlemci
i7 13700hx
Merhaba, bundan yaklaşık birkaç ay önce HP Omen 16 bir laptop satın aldım ve bu gece başıma bir şey geldi, laptopu kapatıp alt ızgaralarının tozunu aldım ve geri takıp çalıştırmaya çalıştım fakat ne yaparsam yapayım güç düğmesi tepki vermiyordu 30 saniye basılı tutma şarj aletini sökerek basılı tutma gibi çeşitli şeyleri denedim fakat çalışmadı. Şarj ışığı şarj aleti takılı iken yanıyor. Sonrasında şarj aletinden bir cızırtı sesi geldiğini fark ettim, internette bazı kullanıcılar bunun normal olduğunu söylüyordu. Bataryayı söküp tuşa basılı tutma gibi işlemleri garantiyi bozup bozmayacağından emin olmadığım için laptopu sökmediğimden deneyemedim. Laptop yeni, garantisi devam ediyor ayrıca Teknosa'dan alırken ek garantide satın almıştık işe yarar mı bilmiyorum ama sorun ne olabilir? Ayrıca anakart yanması kısadevre gibi durum oldu ise Teknosa ek garantisi bunu tamir eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Statik birikmiş olabilir, pili sökmek muhtemelen garantiyi bozmaz ama siz sorup ondan sonra sökün ve statiği boşaltın.
Hocam direkt garantiye gönderin, buradan anlattıklarınız ile bizim net bir çözüm sunmamız mümkün değil, ayrıca garanti dışı kalır mı onu da kestiremeyiz. Gidip bir gösterin derim.

Hocam direkt garantiye gönderin, buradan anlattıklarınız ile bizim net bir çözüm sunmamız mümkün değil, ayrıca garanti dışı kalır mı onu da kestiremeyiz. Gidip bir gösterin derim.

Hocam öyle yapmayı düşünüyorum ama bilgisayarın içinde çok önemli bilgilerim mevcut garantiye gitmeden önce o bilgileri almama izin verirler mi? Bilgilerin yedeği olmadığı için kesinlikle alınması lazım.

Statik birikmiş olabilir, pili sökmek muhtemelen garantiyi bozmaz ama siz sorup ondan sonra sökün ve statiği boşaltın.

Hocam ürün sizin dediğiniz gibi statikten dolayı açılmıyormuş. Servisten geldiğinde ürün servis formunda statik sorunu giderildi yazıyordu. Fakat ben bu tarz sorunu ilk defa yaşıyorum bu statik neden oluyor? Nasıl engelleyebilirim?

Hocam ürün sizin dediğiniz gibi statikten dolayı açılmıyormuş. Servisten geldiğinde ürün servis formunda statik sorunu giderildi yazıyordu. Fakat ben bu tarz sorunu ilk defa yaşıyorum bu statik neden oluyor? Nasıl engelleyebilirim?

Statik elektrik, vücudumuzda biriken elektriğin elektronik parçalarla temas etmemiz sonucu bu cihazların yüklenmesinden kaynaklanıyor. Statiği engellemek için doğrudan elektrik akımını iletecek parçalarla temas etmemeniz gerek. Bilgisayar kasasını açtığınızda eliniz bu işlere yatkın değilse eldiven kullanıp pilin ve fanın kablolarını anakarttan ayırın, ardından yapmak istediğiniz işlemleri yapın. Statik birikirse de aynı şekilde kasayı açıp pili sökün ve ardından güç düğmesine 5-10 saniye basılı tutun, böylece cihaz statiği boşaltacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı