HP Omen 16 nasıldır?

Bunun ekranı kötü, alttaki seriye bakmanızı öneririm
Kasasında çizilmeye daiar bir sorun yaşamadım. Malzeme kalitesinde ise her şey ortalamaç. Üst ve alt kapak plastik, kalitesi güzel olduğu için görünüşü güzel ama dokunma hissiyatı çok güzel değil ki zaten oralara çok dokunulmuyor. En çok temas edilen klavye zemini ise metal ve kalitesi çok iyi.
Fan sesinde ise normal kullanımda zaten fan açmıyor, oyunda ise Balanced modda 4000 devirde çalışıyor ve oyunun sesi fanın sesini bastırıyor. Performance modunda ise 5000-5800 devirde çalışıyor ve sesi hoparlörde kullanırken rahatsız ediyor ama kulaklıkla rahatsız etmiyor. Ben alalı 8 ay oldu ve bir an bile pişman olmadım. Rakiplerinin yanında çok ince ve taşıması çok kolay.
Dediğim gibi, sadece iyi ekranlı (%75 NTSC veya %100 sRGB) modeller tercih ederseniz memnun kalırsınız.
Onun fiyatı iki katı neredeyse o kadar bütçem yok profesyonel iş yapmayacağım sonuçta. 20 bindi normalde bütçem biraz daha ekleyip sıfır alayım kafam rahat olsun diye 30 çıktım. Klavyenin olduğu kısım metal mi gerçekten? Ses kalitesi felan nasıl hocam? Işık sızması ne alemde?

HP Omen 15 ile 16 arasında çok fark var ya. Biri canavar biri ofis laptopu gibi duruyor.😬
HP Omen 15'te kaldım ben.

Onun fiyatı iki katı neredeyse o kadar bütçem yok profesyonel iş yapmayacağım sonuçta. 20 bindi normalde bütçem biraz daha ekleyip sıfır alayım kafam rahat olsun diye 30 çıktım. Klavyenin olduğu kısım metal mi gerçekten? Ses kalitesi felan nasıl hocam? Işık sızması ne alemde?
Ben sadece örnek olarak sundum. Sizin aradığınız modelde de %100 sRGB olan modeller vardır belki.
Işık sızması rakiplerinden kesnlikle çok daha az. Bende alt iki bölgede maksimum iki santim yüksekliğinde bir de sol yanda bir santim süksekliğinde sızma mevcut. Rakiplerinde dört- beş bölgede sızma olnları bile görünce bu umurumda bile olmadı.
Hoparlör ise B&O ortaklı ve ben kalitesini sevidim. Yüksek seviyede boğulma yok, sadece çok fazla mid frekans veriyor; baslar ve tizler biraz geri planda kalmış.
Klavye zemini de gerçekten metal, hatta iş yerimde elimi koymak istemiyorum, çok soğuyor.

Ben sadece örnek olarak sundum. Sizin aradığınız modelde de %100 sRGB olan modeller vardır belki.
Işık sızması rakiplerinden kesnlikle çok daha az. Bende alt iki bölgede maksimum iki santim yüksekliğinde bir de sol yanda bir santim süksekliğinde sızma mevcut. Rakiplerinde dört- beş bölgede sızma olnları bile görünce bu umurumda bile olmadı.
Hoparlör ise b&o ortaklı ve ben kalitesini sevidim. Yüksek seviyede boğulma yok, sadece çok fazla mid frekans veriyor; baslar ve tizler biraz geri planda kalmış.
Klavye zemini de gerçekten metal, hatta iş yerimde elimi koymak istemiyorum, çok soğuyor.

Biraz alakasız ama benim laptopunda klavye metal gerçekten soğudumu tam soğuk oluyor. 😂
Parmak lekesi, toz, el izi ve leke tutmayışını çok sevdim.

Ben sadece Warface ve bir kaç hikayeli oyun oynuyorum 🙂. Macbook Air M2 almayı da düşünüyorum ama oyun açmaz felan evde can sıkıntısından patlarım.
Ben de Mac alacaktım, sonra "Sen makineci adamsın, video değil üç boyut model render alacaksın; GPU lazım sana." dedim ve bunu aldım. Taşınabilirlik olarak bilgisayar Mac ile yaklaşık aynı olsa da bunun şarj adaptörü çok büyük ve ağır, çantada bile yormaya başlıyor.

Ben de Mac alacaktım, sonra "sen makineci adamsın, video değil üç boyut model render alacaksın; GPU lazım sana." dedim ve bunu aldım. Taşınabilirlik olarak bilgisayar Mac ile yaklaşık aynı olsa da bunun şarj adaptörü çok büyük ve ağır, çantada bile yormaya başlıyor.

Hocam meraktan soruyorum böyle hiç CPU veya GPU'yu %90 gibi değerlerde kullanılan işlerde derecelere baktınız mı? Baktıysanız kaç derecelerdeydi ?

Hocam meraktan soruyorum böyle hiç CPU veya GPU'yu %90 gibi değerlerde kullanılan işlerde derecelere baktınız mı? Baktıysanız kaç derecelerdeydi ?
CPU ortalama 85-87, maksimum 90 derecelerde; GPU ise 78 derecelerde falan. Tabi buna baktığım zaman Temmuz ayının kavurucu sıcağında klimasız bir odadaydım. Bu aylarda beki daha da düşüktür.

Geri
Yukarı