HP Omen 1650 Ti vs Pavilion 1660 Ti

Ben olsam Pavilion alırdım, Omen 60Hz %45 NTSC bir ekran koymuşlar. 144Hz olsa kabul edilebilirdi ancak bu kadar kötü bir ekranla Omen olmaz bence.
Bu iki PC arasında kaldım ama hangisini alayım bilmyorum.
1660 Ti Max Q var Pavilion'da, Omen'de 1650 Ti.
1660 Ti net iyi ama Max Q daha düşükmüş bilemedim yardımcı olursanız sevinirim.
Not: Bu ikisinden birini alacağım dünden beri bir sürü farklı PC önerildi. Lütfen sadece bu ikisini değerlendirin.

Benim tavsiyem:
Hazır indirimdeyken yanında RAM'de alıp bunu almanız.

Ben olsam Pavilion alırdım, Omen 60Hz %45 NTSC bir ekran koymuşlar. 144Hz olsa kabul edilebilirdi ancak bu kadar kötü bir ekranla Omen olmaz bence.

Benim tavsiyem:
Hocam bunun da kasa kalitesi pek iyi değil ancak. Ekranı da aynı diye biliyorum Omenle. Oyun amaçlı değilse 144HZ o kadar da büyük bir eksi değil bana göre. Benim tavsiyem Omen alınması, kasa kalitesi de daha iyi diye biliyorum.

Hocam bunun da kasa kalitesi pek iyi değil ancak. Ekranı da aynı diye biliyorum Omen'le. Oyun amaçlı değilse 144Hz o kadar da büyük bir eksi değil bana göre. Benim tavsiyem Omen alınması, kasa kalitesi de daha iyi diye biliyorum.

Renk doğrulukları aynı, 144Hz olduğundan dolayı gözardı edilebilir. Kasası alüminyum hoca gayet iyi bence, evet bir Omen kadar iyi değildir ancak performans olarak daha iyi, daha ucuz ve 144Hz. Bunlar kalite farkını kapatır bence.

Renk doğrulukları aynı, 144Hz olduğundan dolayı gözardı edilebilir. Kasası alüminyum hoca gayet iyi bence, evet bir Omen kadar iyi değildir ancak performans olarak daha iyi, daha ucuz ve 144Hz. Bunlar kalite farkını kapatır bence.
Kişisel tercihe kalıyor dediklerinizden sonra. Bravo'yu tercih ederse de mantıklı olur Omen'i de. Arkadaşa kalmış seçim. Haklısınız dediklerinizde.

Kişisel tercihe kalıyor dediklerinizden sonra. Bravo'yu tercih ederse de mantıklı olur Omen'i de. Arkadaşa kalmış seçim. Haklısınız dediklerinizde.
ikinize de fikirleriniz için çok teşekkür ederim. pc alırken hepsini dikkate alıcam:)

Benim tavsiyem:
Bravo çok daha iyi bir tercih fakat arkadaş bu iki modeli istemiş o yüzden eklememiştim bunu.
İlla ki Hp olacak diye bir şey olmamalı bence Bravo çok iyi.

Benim tavsiyem:
bravonun ekran kartı iyi midir bilmiyorum. şuan kulladığım pc de eski bir amd ekran kartı var ve hep sorun çıkarıyor güncellerken. birde ramı nasıl yükseltebilirim?

Bravonun ekran kartı iyi midir bilmiyorum. Şu an kulladığım PC de eski bir AMD ekran kartı var ve hep sorun çıkarıyor güncellerken. Bir de RAM'ı nasıl yükseltebilirim?

Kendimde RX 5600M ekran kartlı Alpha 17 kullanıyorum. WHQL yüklerseniz hiçbir sorun olmuyor hocam. 5500M 1660 Ti MAX-Q gücünde zaten. Gayet güzel bir laptop. RAM için alt kapağı açmanız yeterli, orayada RAM'i takacaksınız. Garanti dışı kalmıyor.

Geri
Yukarı