HP Omen 17 BF5'te işlemci 90 dereceyi görüyor

Oynanmaz demedim nerden çıkardın ?
Ben kendi deneyimlerimi paylaştım. Pişmanlıklarımdan bahsettim. Bende inatla bir süre laptopla oyun oynama gibi gaflete düştüm.
Isınırı da ben değil başlık sahibi teyit etmiş zaten.

O bahsettiğin ergonomik rahatlıkların ömrü pek fazla sürmeyecek o masa üstüne, o saydığım ekipmanlarla hapsolacaksın sende. Eninde sonunda. Bataryan işlemciyi beslemek için kendini paralayıp ölüp gidecek. O şarj kablosunu arada bir elinde yoklayacaksın emin olmak için ki aniden çıkıp kapanmasın.

Size 90 derece çaydanlıkla hayatta başarılar.
2 senedir batarya performansı aynı, şimdi düşse bile benim için yeterli, yenisini alır takarım, termal macunu da yenilerim; bir saat sürmez.

İşlemci, ben çalışırken 55-65 derece arasında çalışıyor ki bu da benim için gayet yeterli. Çaydanlık dediğin aletin yerine masaüstü de kullanabilirim ama monitörün fişini çekip olduğu gibi yatağıma ya da bahçeme taşıyamam onu ki bu da benim için masaüstünü ilkel bir teknoloji yapıyor.

Arkadaşın yaşadığı sorun da muhtemelen üretim hatası sonucu oluşan bir termal macun sorunu ve kolayca çözülebilir.

Ayrıca buna bir bakabilirsin:

Lityum bataryalar o kodar kolay bozulmuyor artık, eskiden çok farklıydı, çok hızlı tükeniyorlardı ama artık öyle değil, kaldı ki batarya yenilemek yarım saat almayacak bir işlem.

Laptopla oyun oynamak pişmanlıktır.
Oynanmaz demedim nerden çıkardın ?
Doğru.

Geri
Yukarı