i5-7200U işlemci oyunda 90 dereceyi görüyor

fancy217

Picopat
Oyun oynarken CPU'nun dahili ekran kartıyla oynuyorum çünkü harici ekran kartında kasıyor. Ama CPU 85-90 derece arası oluyor. Dizüstü bilgisayarıma zarar verir mi bu sıcaklık? İşlemci yanması ya da anakart yanması olur mu?

i7 9750H işlemcim 95'lerde çalışyordu oyunlarda hatta 98'i görmüştüm kış olmasına rağmen. Eğer durumdan rahatsızsanız macunu yenileyin. Ben macunu değiştirdikten sonra işlemcim şimdi 75'i geçmiyor oyunlarda.

+Dahili grafik kartını kullanıyorum demişsiniz 85-90 anakart yakmaz bildiğim kadarıyla

Son düzenleme:
i7 9750H işlemcim 95'lerde çalışyordu oyunlarda hatta 98'i görmüştüm kış olmasına rağmen. Eğer durumdan rahatsızsanız macunu yenileyin. Ben macunu değiştirdikten sonra işlemcim şimdi 75'i geçmiyor oyunlarda.

+Dahili grafik kartını kullanıyorum demişsiniz 85-90 anakart yakmaz bildiğim kadarıyla
Bana önereceğiniz ucuz ve iyi termal macun var mı? çok anlamıyorum termal macunlardan.

Termal macun yenilerseniz daha düşük sıcaklıkları görürsünüz diye düşünüyorum.
Termal macunu yenileyeli 1 yıl olmadı ama 5 ay rahat geçmiştir. Kalitesiz termal macun sürülmüştü 10 TL falan. Şimdi biraz daha pahalı iyi bir termal macun sürmeli miyim?
Ben Thermal Grizzly kullandım pahalı ama verdiğim her kuruşa değdi. MX-4'te öneririm
Termal macuna verebileceğim bütçe 70TL. Bu fiyata 80-95 arası olan CPU sıcaklığını 75'e kadar indirecek termal macun önerebilir misiniz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı