Çözüldü HP Omen 17 CK2006NT GPU watt değeri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bütçe
70.000

BBurak_2003

Femtopat
Daha fazla  
Selam herkese, ben bugün HP OMEN 17-ck2006nt (7P653EA) Notebook bu modeli satın aldım arkadaşlar birkaç gün içinde elime ulaşacak. Bu serinin neredeyse tüm muadilleri 175W GPU watt değerine sahip. Fakat bu modelin GPU watt değerini bulamadım bana yardım edebilir misiniz? Ayırdığınız zaman için çok teşekkür ederim.

Ek olarak: Bu laptop sizce genel kalite olarak nasıldır? ( fiyat, performans, tasarım, batarya, ekran, malzeme kalitesi vb. ) en az 4-5 sene zaman geçireceğim hem oyun tasarımcısı ve rendercı hem de normal bir kullanıcı olarak. Kısacası genel kalite olarak sizce + ve eksileri nelerdir? Tekrar zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim, yardımlarınızı bekliyor olacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sahip olduğunuz Omen modeli de 175W zaten. Amacınıza uygun ve kaliteli bir model. Problem yaşayacağınızı düşünmüyorum.

1694250414359.png

Kaynak: OMEN by HP and Victus by HP PCs - Performance specifications for NVIDIA GPUs | HP® Customer Support
İlk defa bir laptopa sahip oldum o yüzden dediklerini kullanmayı tam bilmiyorum bakalım öğreneyim, deneyip tekrar sonuçları paylaşırım ve teşekkür ederim bilgi için 😊.
Ben de bu modeli almak istiyorum ama soğutma ve sıcaklık konusunda şüphelerim var. Oyunlarda test etme imkanınız oldu mu ? İlk deneyimleriniz neler ?

Ben de bu modeli almak istiyorum ama soğutma ve sıcaklık konusunda şüphelerim var. Oyunlarda test etme imkanınız oldu mu? İlk deneyimleriniz neler?

Aslında 1 önceki sayfada kısa vaadeli kullanımımı açıklamıştım. Onu okumanı tavsiye ederim fakat Valorant oynayabildim sadece ve ortalama 380-450 FPS alıyorum. 2K da en yüksek ayarlarda. İşlemcimiz çok güçlü olduğu için sıcaklığı da çok fazla (fanlar otomatik) 95 derecelere çıktı bazen geçtiği bile oldu 100'ü zorladı fakat söylediğim gibi otomatik mod ayarındaydı fanlar. Bugün Max fan moduna alıp tekrar deneyeceğim senin için dostum.😁 yine de şunu söylemem lazım çok ısınsa bile touchpad ve klavyenin orta rakamları ısınıyor kesinlikle ben (W, A, S, D) tuşlarında bir sıcaklık hissetmedim.

Aslında 1 önceki sayfada kısa vaadeli kullanımımı açıklamıştım. Onu okumanı tavsiye ederim fakat Valorant oynayabildim sadece ve ortalama 380-450 FPS alıyorum. 2K da en yüksek ayarlarda. İşlemcimiz çok güçlü olduğu için sıcaklığı da çok fazla (fanlar otomatik) 95 derecelere çıktı bazen geçtiği bile oldu 100'ü zorladı fakat söylediğim gibi otomatik mod ayarındaydı fanlar. Bugün Max fan moduna alıp tekrar deneyeceğim senin için dostum.😁 yine de şunu söylemem lazım çok ısınsa bile touchpad ve klavyenin orta rakamları ısınıyor kesinlikle ben (W, A, S, D) tuşlarında bir sıcaklık hissetmedim.
Hocam hava kanalları açık bir şekilde oynar mısınız? internetteki incelemelerde işlemci 85'i bile görmüyordu sizde nasıl 95-100'e ulaşıyor? Laptobun altına destek koyuyor musunuz?

Hocam hava kanalları açık bir şekilde oynar mısınız? İnternetteki incelemelerde işlemci 85'i bile görmüyordu sizde nasıl 95-100'e ulaşıyor? Laptopun altına destek koyuyor musunuz?

Valorant üzerinde 2K maksimum ayarlarda tekrar denedim ve genel olarak 85-75 arası geziyor, bazen 85'i geçiyor ama çok büyük fark oldu teşekkür ederim önerin için ❤️.

RTX 4000 serisinde GPU watt değerinin bir önemi yok. RTX 3000 ve önceki modellerdeki gibi bir performans farkı olmuyor artık. Yani 130W performansı ne kadarsa 175W performansı da o oluyor. Arada en fazla 1-2 FPS fark oluyor. O yüzden RTX 4000 seri laptoplarda GPU'nun daha az ısınması için watt değerinin düşük olması ekstra avantaj. (Kaynak: Jarrod's Tech)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı