HP Omen 17 için SSD tavsiyesi

Bozcaner

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,

Aşağıda linki olan laptopu yeni aldım ve malum oyunlar artık çok yer kapladığı için bir SSD yükseltmesi yapmak istiyorum. Ancak nasıl bir yöntem izlemenin en sağlıklısı olacağı konusunda kararsızım. İçini açıp boş olan slota mı ekleme yapmalıyım yoksa harici bir SSD ile mi konuyu çözmeliyim? YouTube'dan izlediğim tonla video ile MacBook'um için RAM ve SSD yükseltmesi yapmıştım. Ancak bu laptop için böyle yönlendirici videolar bulamadım. Bu nedenle harici bir SSD'ye daha sıcak bakıyorum. SSD önerisi ve hangi yöntemin en sağlıklısı olacağı hakkında bilgi verebilir misiniz?

SSD yükseltmesi için şu an kullandığınızı çıkartıp yenisini takmak en mantıklısı. Önerim:

Kullandığımı çıkartmak yerine boş slota bu veya benzeri bir SSD taksam performans açısından sorun mu yaşarım? Bu nedenle mi çıkarmamı önerdiniz?
Samsung EVO serisinden asla şaşma.

Oldukça kaliteliler ama fiyatları da yüksek maalesef :)

Boş olan slota takmak tabii ki de daha mantıklı neden bir daha yanında kutu taşıyasın ki. 1 adet boş NVMe slotu var sanırım, bütçeniz ne kadar?

Boş olan slota takmak tabii ki de daha mantıklı neden bir daha yanında kutu taşıyasın ki. 1 adet boş NVMe slotu var sanırım, bütçeniz ne kadar?

Laptop biri gen-3 biri gen-4 olmak üzere 512 GB'lık iki tane SSD takmama izin verdiği için 512 GB'lık SSD'lere bakıyorum. Adata'nın SSD'sini buldum. Bu bana mantıklı geldi. Samsung gibi ürünler için 1.000 TL üstü harcamak istemiyorum pek.

Bu mükemmel bir tercih olur: Western Digital 500 GB SN750 WDBRPG5000ANC M.2 PCI-Express 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

SX8100 Windows 21H1 sürümünde sorunlu çalışıyordu sanırım, SN750 varken hiç bulaşma derim. Hem SN750 donanım ve yazılım olarak da SX8100'den önde @kino kullanıyordu sanırım yorumlarını aktarabilir.

Bunun da yorumları oldukça iyi duruyor. Peki fiyatları 700-800 TL arasında olan Samsung 970 EVO ve 980 ürünleri hakkında bilginiz var mı?

Bunun da yorumları oldukça iyi duruyor. Peki fiyatları 700-800 TL arasında olan Samsung 970 EVO ve 980 ürünleri hakkında bilginiz var mı?
980'de DRAM yok, zaten daha ucuza SN750 varken hiç bakmamak gerek.
970 Evo'nun ise 800TL hakettiğini düşünmüyorum. SN750 ile yakın ürünler, SN750 bi' tık daha iyi. Ucuz olan da SN750 olduğuna göre sırf markaya para vermek için Samsung almaya gerek yok.

980'de dram yok, zaten daha ucuza SN750 varken hiç bakmamak gerek.
970 EVO'nun ise 800TL hakettiğini düşünmüyorum. SN750 ile yakın ürünler, SN750 bi' tık daha iyi. Ucuz olan da SN750 olduğuna göre sırf markaya para vermek için Samsung almaya gerek yok.

Ben de katılıyorum bu fikre ancak ürünlerin detayına hakim olmadığım için karşılaştırmak istedim. Son olarak şu RAM hakkında yorumlarını rica etsem?

Yeni konular

Geri
Yukarı