HP Omen 24 780D9E9 monitör tarayıcıda göz kırpıyor

Zatoichi

Hectopat
Merhaba, yeni monitör satın aldım ama garip bir problem ile karşılaştım bunun çözümü var mıdır?
Sorun monitörden mi yoksa yazılım kaynaklı mı çözemedim. Aynı ekran kartı kullanan ama farklı bir monitör kullanan arkadaşımda aynı ayarlarda bu sorun olmuyor ekran kartı yazılımı da aynı sürüm. Sorduğum bazı kişiler FreeSync yüzünden AMD yazılımında kaynaklıdır dedi. Ama dediğim gibi arkadaşım da bu sorun yok.
Monitör modelim HP Omen 24 780D9E9 23.8 1080p 165Hz FreeSync Premium.
Sorun ise şu 165Hz de bir tarayıcı tam ekran açıp üstüne pencere modunda bir tarayıcı daha açınca ve o pencereyi hereket ettirince kasmalar oluyor. Tarayıcıda video ya da internet sayfasında hereketli reklam vs varsa monitörün ekrenı prr prr ediyor sanki ani bir şekilde ekran gelip gidiyormuş gibi. Monitörümde direk FreeSync ayarı yok Adaptive Sync diye geçiyor onu kapatınca sorun ortadan kalkıyor. Ekran kartım AMD RX 6700XT DisplayPort kablosu ile bağlıyorum.
Bu sorun monitörden mi kaynaklı yazılımsal bir olay mı bilemedim. Monitörden kaynaklı ise iade edeceğim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı