HP Omen 27'' 165Hz Monitör 660TL

MPienaar13

Kilopat
Yer
İzmir
Evet arkadaşlar Bu linkteki monitörü sabah 660TL'ye gördüm yanlış listeleme yapılmış %92 indirim uygulanmıştı hemen aldım ben de ve 30DK sonra iptal ettiler daha önceden müşteri hizmetleri tecrübem olduğu için konuşulacakları biliyorum o yüzden de 50TL tutarında hediye çeki talep ettim ve 50TL hediye çekini aldım. Daha sonra müşteri hakem heyetine başvurdum, avukat ile görüştüm meraklanacak bir durum olmadığını stokta hala ürünün olduğunu ve o ürünü çok büyük ihtimalle alabileceğimi söyledi zaten ben de durumun bu şekilde işlediğini biliyordum garanti olsun diye görüştüm. Normal şartlarda böyle bir durumda iptal edilemez stoktaki ürün listelenen fiyattan verilmesi zorunludur. Aynı şekilde markette de geçerli yanlış etikette o fiyat üzerinden verilir. Yani böyle bir durumu yaşadığımdan dolayı eğer ki başka biri yaşarsa bu adımları uygulayın. Garanti olsun diye hediye çekini almanıza da gerek yok. Ayrıca yaptıkları bu iptal etme işlemi tamamen dolandırıcılıktır, adam kandırmadır o yüzden bu gibi hak arama işlemleri en doğal hakkımızdır.

Yanlış fiyatlandırma durumundan yararlanmışsınız. Yaptığınız doğru değil. Aradaki fiyat farkı mutlaka bir veya birkaç çalışanın cebinden çıkacaktır. Yazık günah adamlara.

Arkadaşlar bu işin içindeydim ben de yıllarca müşteri temsilcisi olarak çalıştım kimsenin cebinden çıkacağı yok. Yaptıkları yanlış ve bu yanlışlık durumlarında müşteri olarak o fiyattan almak en doğal hakkımız. Şimdi kimse kuru sıkmasın. Kim olsa alırdı aynı şekilde, geçen gün 1070 Ti konuldu 1660TL'ye ve linke baktığımda tükenmişti 2 saat sonrasında. Aynı şekilde migrosta dönemsel çalıştığım zaman bir peçete vardı fiyatı normalde 20TL olması gerekiyordu fakat yanlış etiketleme sonucu 12TL'ye vermek zorunda kaldılar müşteriye. Siz de bir takmışsınız çalışandan çıkacak parası evet çok biliyorsunuz bu işi aynı şekilde milletçe Dominos vb. firmaların 30DK kuralında kurye'ye kesileceğini sanıyorsunuz fakat kurye'nin kaybettiği sipariş başına 50 kuruş fakat müdürün kaybettiği 1000TL prim. Araştırmadan gereksiz konuşuyorsunuz. Ben veya bunun gibi olaylarla karşılaşan kişiler koymadı bu kuralı. Mağaza vb. yerlerin genel kuralıdır ve biz de uyuyoruz. Elinize fırsat geçince hayır ya ben almam diye sıkmayın herkes biliyor ne olacağını.

Yanlış fiyatlandırma durumundan yararlanmışsınız. Yaptığınız doğru değil. Aradaki fiyat farkı mutlaka bir veya birkaç çalışanın cebinden çıkacaktır. Yazık günah adamlara.

Ayrıca bizi o kadar mağdur ederken, yalan indirimler ile ürünleri satarken bizlere günah değil de hiçbir şey yapmadan bizleri mağdur bırakarak milyarlar kazanan firmaya mı yazık?
Yukarıda fırsatçılık yapmışsın diyenler nasıl bir kafa yapısında anlamak mümkün değil. Hayır adam kendisi mi sebep olmuş yanlış fiyatlandırma yapılmasına

Ahlak bekçileri sanıyorlar kendilerini maalesef. Sanki yaptığımız hırsızlıkmış gibi. Böyle olaylarda ADALET'e başvurup sonucunda sen kazanıyorsan bunun neresi yanlış? demekki doğru diye düşünmeleri gerekiyor bence.
Yani o ürünün ederinin 660 TL olmadığı bariz değil mi? Bana kalırsa bu doğru bir davranış değil, ölücülük bu.

Ölücülükle ne alakası var? Ben firmaya ya bu indirim olmamış 660TL yapın alayım mı dedim?

Adamlar yanlış fiyatlandırmayı zaten direk düzeltmişler, tarafınıza da 50 TL hediye çeki vermişler mağduriyetiniz için. İstediğinizi yapmakta özgürsünüz, kimse sizi suçlamıyor sonuçta suç işlemiyorsunuz haklarınız çerçevesinde hareket ediyorsunuz. Siz buraya bu konuyu açtıysanız ben de kendi fikrimi söylemekte özgürüm ve bence etik bir davranış değil.

Adamlar yanlış fiyatlandırmayı zaten direk düzeltmişler, tarafınıza da 50 TL hediye çeki vermişler mağduriyetiniz için. İstediğinizi yapmakta özgürsünüz, kimse sizi suçlamıyor sonuçta suç işlemiyorsunuz haklarınız çerçevesinde hareket ediyorsunuz. Siz buraya bu konuyu açtıysanız ben de kendi fikrimi söylemekte özgürüm ve bence etik bir davranış değil.

50TL hediye çekini ben direttim de verdiler. Vermiyorlardı biliyor muydunuz? Neyse arkadaşlar konuyu açış sebebim, bu gibi durumlarda büyük firmaların sizi keriz yerine koyup kandırmasını izlemek yerine kendinizi savunup, hakkınızı aramanız içindi. Bence benim yaptığım ''NORMAL,DOĞAL" olan durumu sizin gözünüzde "ANORMAL" olarak göstermeyin garip oluyor çünkü.

Son düzenleme:
Toplumda gerçekten bu tarz insanlar çok fazla var. İşin kötü yanı da bu davranış biçimini benimsemiş ve sonuna kadar inanıyor olması. Birde üstüne yanlış bir davranış olduğunu söyleyen diğer insanları yargılamak ve onlarında elinden gelse kendisi gibi davranacağını belirtmek ve sorumluluk paylaşmak. İşte bu ilkel insan beyinin en tipik örneği.
Fiyatın o olmadığını bile bile alıp birde 50 tl hediye çeki için diretmekte zirve olmuş. Hayırlı olsun güle güle kullanın "NORMAL" olarak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı