HP Omen 5800H vs Lenovo Legion 5600H

HP OMEN 15-EN1015NT modeli ile Lenovo Legion 5 82JU00EQTX Modelinden bahsediyorsunuz sanırım.
Hp Omen modelinde daha yüksek tdp değerine sahip bir gpu bulunuyor yani daha performanslınıdır. Mux'un O kadar ciddi bir fark yaratacağını sanmıyorum.

Legion kesinlikle. Soğutma ve performans açısından daha önde, MUX olması da avantaj. Omen'in Ryzen modellerinde soğutma pek iyi değil, alanların çoğu Turbo Boost kapatıp kullanıyor.
Hp Omen modelinde daha yüksek TDP değerine sahip bir GPU bulunuyor yani daha performanslınıdır.
Legion 130W, Omen ise 105W. Legion'un GPU'su daha performanslı.

Legion kesinlikle. Soğutma ve performans açısından daha önde, MUX olması da avantaj. Omen'in Ryzen modellerinde soğutma pek iyi değil, alanların çoğu Turbo Boost kapatıp kullanıyor.

1631178789931.png

Ben mi yanlış baktım hocam siz mi? Legion internette 75w+boost olarak gözüküyor.

82JU00EBTX ile 82JU00EQTX arasındaki tek fark SSD boyutu. RTX 3060 130W gücünde. Elimde para olsa hiç düşünmeden Legion 82JU00EBTX modelini hepsiburada satıcısından alırdım.

7a0ed5f8cdc1b851f32e6ba2c5260592.png

Kesinlikle Legion, gözün kapalı al o kadar diyorum sana.
Eğer almaya ikna edersem indirim bitmeden almayı düşünüyorum. Teşekkürler.

O zaman Legion indirimden kalkmazsa ailemi ikna edersem alacağım.

Teşekkürler hepinize.
Arkadaşlar indirim bitmiş 14 bin civarında satılıyor. İndirime tekrar girer mi beklemeli miyim? Şuanda Legion daha pahalı. Aradaki farka değer mi? @Berke Büyükköprü @iPatavatsizz @AlDiveR

Son düzenleme:
Arkadaşlar indirim bitmiş 14 bin civarında satılıyor. İndirime tekrar girer mi beklemeli miyim? Şuanda Legion daha pahalı. Aradaki farka değer mi? @Berke Büyükköprü @iPatavatsizz @AlDiveR
14.000 TL'ye değmez kesinlikle. İndirim beklemenizi tavsiye ederim, tekrar düşer muhtemelen. Bu fiyata birilerinin alacağını düşünmüyorum.

Geri
Yukarı