HP Omen 7Q7Y2EA FPS düşmesi oluyor

İşletim sistemi
Windows 11

Jdmlover

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
1TB HP
Ekran kartı
Rtx 4060
İşlemci
İ5-13500HX
Arkadaşlar ben linkteki sistemi yaklaşık bir ay önce aldım fakat oyunlarda genel olarak saçma bir şekilde FPS düşmesi yiyorum fareyi oynattığım zaman direkt gözle görülür bir düşüş oluyor. Mesela Fortnite'ta 150 FPS alırken saliselik 40'a 35'e düşüp sonra tekrar 150 140 arası gidip geliyor ki bence 140 bile az bu sistem için. Ve Google'da dolaşırken mesela arada bir bilgisayarın yavaşladığını hissediyorum halbuki bütün BIOS, ekran kartı, işlemci, Windows güncellemelerini yaptım başka yapmam gereken bir şey mi var ben bilmiyorum sistemde arıza olup olmadığını HP'nin kendi uygulamasından kaç kere baktım cihazda bir sorun yok gözüküyor sorun nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Omen Gaming Hub üzerinden Performance moduna alıyor musunuz cihazınızı? Ekstra olarak MUX açık mı? Eğer bunlar tamam ise oyun oynarken MSI Afterburner ile oyun içi değerlerinizi kontrol edin. Ekran görüntüsü atabilirsiniz bize 10-15 dk oynadıktan sonra.

Omen Gaming Hub üzerinden Performance moduna alıyor musunuz cihazınızı? Ekstra olarak MUX açık mı? Eğer bunlar tamam ise oyun oynarken MSI Afterburner ile oyun içi değerlerinizi kontrol edin. Ekran görüntüsü atabilirsiniz bize 10-15 dk oynadıktan sonra.
Nasıl MUX açacağım ? Performans moduna alarakta oynadım dengeli moddada oynadım fakat inanın bana değişen hiçbir şey yok sadece 5-6 fps daha fazla alıyorum ve bilgisayar bağırmaya başlıyor ve soğuyor o kadar.

Nasıl MUX açacağım ? Performans moduna alarakta oynadım dengeli moddada oynadım fakat inanın bana değişen hiçbir şey yok sadece 5-6 fps daha fazla alıyorum ve bilgisayar bağırmaya başlıyor ve soğuyor o kadar.
Omen Gaming Hub'da Graphics Switcher diye bir yer var. Orada "Discrete" seçeceksiniz. Ya da uygulamadan değil direkt Biostan Discrete seçeceksiniz. Duzelmezse oyun içi sıcaklık değerlerinizi kontrol edin.

Geri
Yukarı