HP Omen 880-085NT 2WC80EA Alınabilir mi ?

Ersin90

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar yakın zamanda masaüstü sistem alıcağım. Bu sistemi iş istasyonu ve oyun amaçlı kullanıcağım. Yaklaşık 2 aydan beri araştırmaktayım fakat döviz ve Bitcoin furyası fiyatları çok yukarı çekti.

İhtiyaç duyduğum sistemde Ryzen 7 1700, GTX 1060, ATX anakart(Gigabyte GA-AB350 G3 ya da Asus B350-F vb.) 16 GB (3000mhz vb.) RAM, 2 TB harddisk ve 250 GB SSD'yi düşünmekteyim. İleride sistemi geliştirebilme durumunu göz önüne alarak bu bileşenlerin 700-750 Watt güç kaynağı ve güzel bir kasa ile(NZXT S340 veya Phanteks P300 vb.) toplamayı düşündüm.

Fakat birçok siteden bu ve benzeri bileşenleri almaya kalktığımda 6500 TL civarı olmakta ve bu sistem HP GAMING OMEN PC 880-085NT 2WC80EA AMD RYZEN 7 1700 16GB 256GB SSD 2TB 6GB GTX1060 Freedos aklımı karıştırdı. Fiyat olarak gayet uygun gözükmekte.

Bu sistemdeki sorun anakart hakkında bilgi olmaması, güç kaynağının 500 Watt(yeterli bu sisteme) ve RAM olarak 2400 MHz'lik kullanılması ki yabancı ve yerli forumlarda Ryzen serisinde RAM'lerdeki MHz performans için mühim diye okuyorum.

Yakın zamanda bilgisayara ihtiyacım olduğu için bu konuda sizlere danışmak istedim. Olumlu ve olumsuz yönlerini belirterek hazır sistem ya da bileşenleri tek tek alma hakkında fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim. Uzun yazdığımın farkındayım, okuyan ve cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı başlık aynı sorular al benden de o kadar. Cevapları bekliyorum merakla. Omen şu makinaya 3200 mhz ram'leri taksaydı 600+w bir kasayla satsaydı bu fiyata düşünmezdim bile. Böyle olunca 2 arada bir derede kalıyor insan.
Bu tip firmalar akıllı tabi,malın ömrü dolunca tekrar kapılarını çalıp yeni alacaksın.
Yine de bazı sebepler,piyasadaki çakal çukal yüzünden insan düşünüyor marka almayı.

Son düzenleme:
Almayı düşünüyorsanız sakın ola ki almayın, ben bizzat gittim ve hayal kırıklığına uğradım parçaların hepsi HP üretimi ve kalitesiz. Gösterdiğim resime bakabilirsiniz, diğer resimleri yükleyemedim.
IMG-20180215-WA0007.jpeg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı