HP Omen F. 15 Intel sürücüsü oyun ortasında bozuldu

Xurnatirmqn

Hectopat
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
1 TB Samsung
Ekran kartı
RTX 4060 8GB
Anakart
HP OMEN F.15 REV.A INTEL
İşlemci
i7 13700HX
Dün bilgisayarımdan oyun oynarken cihaz sapıtmaya başladı. Bir anda oyun ortasında saniyelik siyah ekran vermeye başladı bunun sonucu foruma baktım ve sanal bellek ile ilgili bir sıkıntı olduğunu sandığım için sanal bellek miktarınımin 1.5X - Max 2X olacak şekilde ayarladım.

Çözüm bu değildi ama yine de bir süreliğine sorun kesildi. Sonra başka bir oyuna geçtim oyunu oynarken bir anda laptopun kendi ekranı ve klavyesi gitti geriye. Harici ekranım ve USB ile bağladığım klavye mouse kaldı.

Öyle olunca BIOS Update attım fakat hiçbir şey değişmedi sadece BIOS Update sırasında laptopun kendi ekranının tamamen kapanmadığını sadece çok zor fark edilecek seviyede kısık bir parlaklıkta çalıştığını fark ettim klavyedeki Power tuşum her ne kadar çalışmasa da BIOS Update yeniden başlattığı için Windows'a geri dönebildim.

Windows'a geri döndükten sonra Intel UHD grafik sürücüsünü silip geri yükledim ve düzeldi ama işin kötü tarafı bu ilk defa olmuyor bu hatayı 2. kez yaşıyorum. Öncesinde teknik servise yollamak zorunda kalmıştım çünkü hata bilgisayarı kapattıktan sonra kendini göstermişti. Hata gerçekleşince klavye devre dışı kaldığı için bilgisayarı hiçbir şekilde açamamıştım. Bunun neden olduğunu bilen var mı? Bu hata her seferinde böyle devam mı edecek? Üstelik wake on AC ayarı BIOS'ta mevcut değil bir daha olursa ve ben bilgisayarı kapatmış olursam yine teknik servise mecbur kalacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı