HP Omen Gaming Hub ile MSI Afterburner işlemci sıcaklığı değerleri uyuşmuyor

Erkan Skywalker

Decapat
Makaleler
1
Yer
Eskişehir/Türkiye
Merhaba, oyun oynarken Omen Gaming Hub işlemci sıcaklığını en fazla 70'lerde gösterirken, MSI Afterburner 90-100 arası değerlerde gösteriyor. Sağlama olsun diye görev yöneticisine de girip baktığımda Omen Gaming Hub'daki değerlerle tamamen uyuştuğunu fark ettim. Bu sıcaklık değeri farkı ekran kartında da var ama onda en fazla 5 derecelik bir fark oluyor. Fakat işlemcinin sıcaklık değerleri arasındaki fark gerçekten çok fazla. Bu neden kaynaklanıyor olabilir? Veya bu değerlerden hangisine güvenmeliyim?

Merhaba, oyun oynarken Omen Gaming Hub işlemci sıcaklığını en fazla 70'lerde gösterirken, MSI Afterburner 90-100 arası değerlerde gösteriyor. Sağlama olsun diye görev yöneticisine de girip baktığımda Omen Gaming Hub'daki değerlerle tamamen uyuştuğunu fark ettim. Bu sıcaklık değeri farkı ekran kartında da var ama onda en fazla 5 derecelik bir fark oluyor. Fakat işlemcinin sıcaklık değerleri arasındaki fark gerçekten çok fazla. Bu neden kaynaklanıyor olabilir? Veya bu değerlerden hangisine güvenmeliyim?

Aynı soruyu soruyorum kendime kaç gündür. Afterburner 100 derece gösterirken hub 80 derece gösteriyor.

Aynı soruyu soruyorum kendime kaç gündür. Afterburner 100 derece gösterirken Hub 80 derece gösteriyor.
İşte bence Afterburner bir tık sallıyormuş gibime geliyor. İşlemci 100 derece olsa bir oyun oynanabilir mi ya? Ben artık sadece Hub'a güveniyorum. En güveniliri o.

Yeni konular

Geri
Yukarı