HP Omen laptop şarj kesiyor

Daha fazla  
Merhaba,

HP Omen marka laptop kullanıyorum. Dün şarjda problem yokken sabah baktığımda şarj olmuyordu. Şarj aleti bozulmuş. Benim adaptör resimde gönderdiğim idi. Ama komşulardan şimdi şarj girişinde mi problem var anakartta mı problem var yoksa adaptör mü bozulmuş diye kontrol etmek için bir adaptör aldım ama o da 65 W output değerleri 19.5V 3.33A. Benimki de orijinal olan 150W 19.5V 7.7A.

Komşudan aldığımı denediğimde bir 8 10 saniye şarj eder gibi gözüküyor ama sonra kesiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videosu burada bu neden kaynaklı? Orijinal kendi güç değerlerinde batarya kullandığımda şarj eder mi yoksa anakartta da mı problem var?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-12-04 at 12.31.14.jpeg
    WhatsApp Image 2022-12-04 at 12.31.14.jpeg
    143,7 KB · Görüntüleme: 17
Oradan buradan adaptör alıp takmayın.

Yok hocam adaptörüm mü bozuldu şarj soketi mi bozuldu onu denemek için bir taktım ancak bu dikkatimi çekti amper farkından olabilir mi kesmesi. Anladım ki benim şarj adaptörü kesin gitmiş. Ama diğer şarj adaptöründe de 8 10 saniye sonra şarjı kestiği için şüphem anakart mı yoksa output değerleri farklı olduğu için mi şarjı kesiyor onu öğrenmem gerek ona göre yaa gidip şarj adaptörü alıp aynı değerlerde devam edecem soket arızalı ise de teknik servis yolları gözükecek.
Bilgisayar arkasında ki input değerleri 19.5V 7.7A olarak yazıyor.

İnternetten araştırdığımda da Sarf34 Hp Tpn-Da09 19.5V 7.7A 150W Laptop Şarj Aleti ( Adaptör ) Fiyatları ve Özellikleri 560 TL bandına da var Hp 150w 19 5v 7 7a - n11.com yada bu listede göründüğü gibi 855 tl yada 2937 tl bandına da var bunlardan tabi ki de arada uçuk fark olmasından dolayı ucuzu ile pahalısı arasında orjinal ve muadil durumu var tabi ama laptopda güvenlik ve anakartı yakmak gibi yada performans bakımından bir sıkıntı yaratır mı ? bu kadar arada uçuk fark insanları doğal olarak en ucuza yönlendiriyor az buz para değil 10 sene önce o paraya ben laptop alıyordum sonuçta

Son düzenleme:
Yok hocam adaptörüm mü bozuldu şarj soketi mi bozuldu onu denemek için bir taktım ancak bu dikkatimi çekti amper farkından olabilir mi kesmesi. Anladım ki benim şarj adaptörü kesin gitmiş. Ama diğer şarj adaptöründe de 8 10 saniye sonra şarjı kestiği için şüphem anakart mı yoksa output değerleri farklı olduğu için mi şarjı kesiyor onu öğrenmem gerek ona göre yahu gidip şarj adaptörü alıp aynı değerlerde devam edeceğim soket arızalı ise de teknik servis yolları gözükecek.
Bilgisayar arkasında ki input değerleri 19.5V 7.7A olarak yazıyor.

İnternetten araştırdığımda da Sarf34 Hp Tpn-Da09 19.5V 7.7A 150W Laptop Şarj Aleti ( Adaptör ) Fiyatları ve Özellikleri 560 TL bandına da var Hp 150w 19 5v 7 7a - n11.com ya da bu listede göründüğü gibi 855 TL ya da 2937 TL bandına da var bunlardan tabii ki de arada uçuk fark olmasından dolayı ucuzu ile pahalısı arasında orijinal ve muadil durumu var tabii ama laptopta güvenlik ve anakartı yakmak gibi ya da performans bakımından bir sıkıntı yaratır mı? Bu kadar arada uçuk fark insanları doğal olarak en ucuza yönlendiriyor az buz para değil 10 sene önce o paraya ben laptop alıyordum sonuçta

Ben eski bir laptopumda yan sanayi adaptör kullandım, topraklaması çalışmıyordu, bilgisayarın dokunmatik panelinden elektrik çarpıyordu bazen. Ömrü de uzun sürmedi, 1 yıl falan dayandı.

Yeni konular

Geri
Yukarı