HP Omen RTX4060 alınır mı?

Bütçe
45.000'e kadar
Ürünü aldınız mı? Isı değerleri, fan sesi nasıl?
Hayır bir türlü alamadım şu meredi. Rtx4060 victus 28-30k iken kasası uzun süre götürüyor diye 14k fazla vermeli miyim bilemiyorum açıkçası. fiyatı düşer mi onuda bilmiyorum. fakat bu bilgisayarı bayağı bir araştırıp en sonunda yabancı bir web sayfası bulmuştum ürünü bizzat alıp detaylı olarak inceleyen birinden. model kodunu kopyalayıp sonuna [Model Kodu] -review- yazıp biraz aratma sonucunda sorularınızın cevabını bulabileceğinizi düşünüyorum. Kasanın kendisi 2023 Omen. 2021, 2022 ve 2023 olmak üzere 3 farklı Omen16 kasası mevcut anladığım kadarıyla ve 2023 model sıcaklık konusunda en iyisi.

Hayır bir türlü alamadım şu meredi. RTX4060 Victus 28-30k iken kasası uzun süre götürüyor diye 14K fazla vermeli miyim bilemiyorum açıkçası. Fiyatı düşer mi onu da bilmiyorum. Fakat bu bilgisayarı bayağı bir araştırıp en sonunda yabancı bir web sayfası bulmuştum ürünü bizzat alıp detaylı olarak inceleyen birinden. Model kodunu kopyalayıp sonuna [Model Kodu] -review- yazıp biraz aratma sonucunda sorularınızın cevabını bulabileceğinizi düşünüyorum. Kasanın kendisi 2023 Omen. 2021, 2022 ve 2023 olmak üzere 3 farklı Omen16 kasası mevcut anladığım kadarıyla ve 2023 model sıcaklık konusunda en iyisi.

Ben Monster Tulpar T5 almıştım. Sessiz modda huntda bile 93 dereceyi gördü GPU. Fan açınca 85 derecelere düşüyor ama o ses çekilmez dedim iade ettim. HP victusuda mağazada gördüm ekranı çok kötü duruyordu. O yüzden almamaya karar verdim. Monitör alırım diyorsanız bence en iyi Victus gibi F/P olarak. Lenovo'lar var LOQ serisi onunda AMD olanların ekran sRGB oranı ne bulamadım. Intel olanlar %54. Yani şu an soğutma ekran özellikler olarak HP ve Dell var gibi benim için.

Ben Monster Tulpar T5 almıştım. Sessiz modda huntda bile 93 dereceyi gördü GPU. Fan açınca 85 derecelere düşüyor ama o ses çekilmez dedim iade ettim. HP victusuda mağazada gördüm ekranı çok kötü duruyordu. O yüzden almamaya karar verdim. Monitör alırım diyorsanız bence en iyi Victus gibi F/P olarak. Lenovo'lar var LOQ serisi onunda AMD olanların ekran sRGB oranı ne bulamadım. Intel olanlar %54. Yani şu an soğutma ekran özellikler olarak HP ve Dell var gibi benim için.
Ülkemize giren Lenovo Loq'ların hepsinin 45ntsc olduğunu görmüştüm. harici monitör alırsanız evet 4060 victus çok iyi ancak monitörü istediğiniz yere götüremiyorsunuz maalesef. Daha yüksek renk gamutuna sahip bir monitörden geçip victus'a bakınca aradaki farkı rahat anlayabililiyorsunuz. piyasada giriş seviyeler arasından Asus Tuf Rtx4060 var isterseniz. burdaki sıkıntı işlemcinin ağır oyunlarda 90'ın üzerine rahat çıkabilmesi. Fakat forumda birisi işlemcinin frekans hızını düşürerek hikaye tabanlı oyunlarda 2-3fps kaybı karşılığında 10 derece gibi güzel bir sıcaklık düşüşü elde etmişti. birde altına soğutucu koysanız 80 derecenin üstüne çıkmaz diye düşünüyorum. ekranı 72ntsc sizi tatmin edecektir. fan sesi ne durumda bilmiyorum, konunun yazarı oran @Lejax sorabilirsiniz.

@LemonTree68 evet hocam. TUF'un rakiplerinden öne geçen bir özelliği olduğunu düşünüyorum. Rehberde de son sayfalarda daha fazla oyun var. Vaktim oldukça ekleme yapıyorum.

Bu sadece TUF'larda mı oluyor? Başka bilgisayarlarda da yapılamaz mı? Ben soğutması bi tık iyi bi cihaz alıp daha da soğuk olması için yapmayı düşünüyordum.
Bu transcend serisinin ne farkı var bilen var mı?

Bunu aldım hocam birkaç oyun indireyim dereceleri falan atarım. Ama bunda da Monster kadar olmasa da ışık sızması var.

Son düzenleme:
Bu sadece TUF'larda mı oluyor? Başka bilgisayarlarda da yapılamaz mı? Ben soğutması bi tık iyi bi cihaz alıp daha da soğuk olması için yapmayı düşünüyordum.
Bu transcend serisinin ne farkı var bilen var mı?

Bunu aldım hocam birkaç oyun indireyim dereceleri falan atarım. Ama bunda da Monster kadar olmasa da ışık sızması var.
Hayırlı olsun. Omen16 2023 yerine Omen17de kadar kılmanızın özel bir sebebi var mı? 16'dan üstün olan yanları nedir.
Transcend daha ince ve taşınılabilme kolaylığı sunuyor. ama bunun soğutmaya etkisi negatif olur.

Hayırlı olsun. Omen16 2023 yerine Omen17'de kadar kılmanızın özel bir sebebi var mı? 16'dan üstün olan yanları nedir?
Transcend daha ince ve taşınılabilme kolaylığı sunuyor. Ama bunun soğutmaya etkisi negatif olur.

Teşekkürler. Kasa büyük olunca soğutması daha iyi olur diye düşündüm. Bir de metal kasa denilmişti yine soğutma ve sağlamlık açısından iyi olur dedim. Bir de 16ların yorumu, incelemesi yoktu. Tabii 2K 17 inç olması da daha güzel. Hunt: Showdown oynadım 4060 2K 60 FPS verdi bende 1080e çektim 110 FPS civarı veriyor. DLSS olmadan 2K zor. 75 80 derece civarlarında dolaşıyor sıcaklıkta. Monster kadar rahatsız edici bir fan seside yok.

Geri
Yukarı