Hp Omen vs Pavilion

ahmetclsr

Centipat
Merhabalar,

15,6"
i7 9750H işlemci
16 GB RAM temelli oyun ve genel kullanım için laptop bakıyorum.
Aşağıdaki modeller arasında kaldım. Bir tarafta Omen diğer tarafta pavillion. 4 GB 1650 mi yoksa 6 GB 1660 Ti mi daha mantıklı? Bütçe 8 bini cok aşmazsa iyi olur. Laptopta yüksek perfomans gerektiren oyunları sürekli oynamayacağım. Masaüstüm var zaten ama yine de ileriye dönük bir makine almak istiyorum o yüzden yorumlarınızı bekliyorum.

Pavilion 1660 Ti
HP Pavilion 15-DK0011NT Intel Core i7 9750H 16GB 512GB SSD Fiyatı

OMEN 1660 Ti

OMEN 1650

Bonus Monster 1660 Ti

Yerli olduğu ve ömür boyu bakım garantisi olduğu için Monster'a bakıyordum ama hoparlörlerinin çok cılız olduğunu ve çok çabuk ısındığını gördüm yorumlarda o yüzden pek düşünmüyorum.

Bu özelliklere sahip diğer marka tavsiyelerini de belirtirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Omen malzeme kalitesi olarak daha iyi Pavilion modeline göre.

Ek olarak bütçe yetiyorsa bu modellere bakılabilir:

Omen kullanmadım fikrim yok, Pavilionda ciddi soğutma sıkıntısı var. Makina alev atıyor, tavsiye etmem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hp OMEN kullanıcısıyım. Cihaz alüminyum ve çok premium hissi veriyor. Ses sistemi b&o ve sağlam soğutması var.
Ayrıca ekranı mat ıps ve touchpad kısmı bana çok güzel his veriyor ayrıca touchpad tıuşları klavye tuşu gibi ama farklı bir yapısı var o yüzden içine çöken ve çabuk bozulan tasarımlardan değil.

Film,şarkı, oyun her ihtiyacı karşılayan bir seri. Kendine ait ekipman serisi de mevcut isterseniz edinebilirsiniz yine içeriği modele göre değişen hp omen command center var ve tuşları benimkinde rgb değil ancak 3 aşamalı kırmızı şeklinde ben zaten öyle gazino gibi sevmiyorum böyle daha ciddi oluyor açıkçası. Yazış hissi bence çok hoş ancak bunlar tabi biraz kişisel, herkes farklı bir tarzı sevebilir.

Omen, hp'nin gerçek premium gaming serisidir. Açıkçası ben görece düşük bir donanıma sahip olmama rağmen çok memnunum. Umarım sizi de mutlu eder alırsanız .

MODELİM : HP OMEN - DC1008NT.

Omen malzeme kalitesi olarak daha iyi Pavilion modeline göre.

Ek olarak bütçe yetiyorsa bu modellere bakılabilir:
Malzeme kalitesi iyi derken? HP bütün serilerinde kaliteli malzeme kullanır. Tek sorunu bazı serileri aşırı ısınıyor.

Eğer Pavilion ve Omen arasında bir seçim yapacaksan Omen seçmeni tavsiye ederim. Eski bir Pavilion kullanıcısı olarak (9-10 ay önce satın aldım) aralarında bariz bir fark var. Omen HP'nin gerçek oyun bilgisayarı serisidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı