Çözüldü HP Omen WF00033NT kaç adet SSD slotu var?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LemonTree68

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, bahsi geçen laptop: HP OMEN Laptop 16-WF0033NT Intel Core i5-13500HX 16GB RAM 512GB SSD 8GB GeForce RTX 4060 16.1 inç FHD FreeDOS Siyah 7Q7Y5EA - HP Store Türkiye

Şimdi bu laptopta 512 GB SSD var ve tahmin edersiniz ki günümüz oyun boyutlarını düşününce yetmeyecek ve SSD yükseltmesi yapmam gerekecek. Bu laptopun daha güçlü işlemcili ve 1TB SSD'li versiyonu da mevcut: HP OMEN Laptop 16-WF0028NT Intel Core i7-13700HX 16GB RAM 1TB SSD 8GB GeForce RTX 4060 16.1 inç FHD FreeDOS Siyah 7Q7Y0EA - HP Store Türkiye ama işlemci ve SSD farkı için 4.5k fark vermek istemiyorum açıkçası, kendim SSD takarım diye düşündüm.
Daha sonra Omen bilgisayarlar hakkındaki şu dokümantasyona denk geldim ve şöyle bir ibare yazıyordu:

Ekran Resmi 2023-09-09 10.41.13.png

Laptopumun Full-feature mi yoksa limited feature mi olduğu burada yazmıyordu ama şu var:

Ekran Resmi 2023-09-09 10.17.59.png

Full feature modeller için arkadaki portlardan bahsediyor. Fakat almayı düşündüğüm Omen'de arkada port yok. Örneğin bu videoda arkada portlar ve ikinci bir SSD slotu mevcut: watch
Videoda kullanılan bilgisayarın arka portu:

Ekran Resmi 2023-09-09 10.54.39.png

Almayı düşündüğüm bilgisayarın arka portu:

Ekran Resmi 2023-09-09 11.01.43.png

Bu durumda benimkinin limited-feature model olduğunu düşündüm ama Full ile limited arasındaki farkı söyleyen başka bir ibare daha var:
USB 4® type-c® thunderbolttm 4 (2) (Full Edition)
USB 3.2 gen 1 type-c® (limited Edition)
Almayı düşündüğüm laptopun bağlantı noktaları:

Ekran Resmi 2023-09-09 10.59.38.png

Ekran Resmi 2023-09-09 11.04.05.png

Burada ise tüm wf serilerinde Thunderbolt ve USB Type-C 4.0 olduğu yazıyor ki bu da Full feature model demek ama arkada port yok işte.
Ayrıca HP. Store'da bazı laptopların görselleri yanlış eklenmiş ve birbirleriyle uyuşmuyorlar.

Kısacası bir yandan bakınca Full feature, diğer yandan bakınca limited feature gibi gözüküyor laptop. Hangisi emin değilim. Buna benzer bir laptopu almış olan veya bilgisi olan bir arkadaş var mı? Kafam oldukça karışık.

Çözüm
Linkini attığınız cihazda bu portlar var:

1 USB Type-A 5 Gbps veri aktarım hızı
1 USB Type-A 5 Gbps veri aktarım hızı (HP Uyku ve şarj)
USB Type-C® 40 Gbps veri aktarım hızı (USB Güç İletimi, DisplayPort™ 1.4, HP Uyku ve şarj) ile 2 Thunderbolt™ 4
1 HDMI 2.1
1 RJ-45
1 AC Smart pin
1 birleşik kulaklık/mikrofon

2 NVMe slotu var SSD için.

USB Type-C® 40 Gbps veri aktarım hızı (USB Güç İletimi, DisplayPort™ 1.4, HP Uyku ve şarj) ile 2 Thunderbolt™ 4
1 HDMI 2.1
1 RJ-45
1 AC Smart pin

Çözüm

1 HDMI 2.1
1 RJ-45
1 AC Smart pin

Evet hocam bu portlara bakınca full-feature model ve iki adet SSD slotu var diye gözüküyor ama dökümantasyonda arkasında port bulunan laptopların full-feature olduğundan da bahsedilmiş. benimkinin arkasında port gözükmüyor. 2nvme SSD slotu olduğuna emin misiniz?

Evet hocam bu portlara bakınca full-feature model ve iki adet SSD slotu var diye gözüküyor ama dökümantasyonda arkasında port bulunan laptopların full-feature olduğundan da bahsedilmiş. benimkinin arkasında port gözükmüyor. 2nvme SSD slotu olduğuna emin misiniz?
Eminim. Zaten alt modeli olan Omen 15'de bile 2 slot var, bunda 1 olması mümkün değil.

Eminim. Zaten alt modeli olan Omen 15'de bile 2 slot var, bunda 1 olması mümkün değil.
Ekran Resmi 2023-09-09 10.41.13.png

Bende iki adet olduğunu düşünüyorum ama bu yazı içime kuşku bırakıyor.

1 HDMI 2.1
1 RJ-45
1 AC Smart pin

Benim gibi merak eden arkadaşlar varsa iki adet SSD RAID 4K slot bulunuyormuş.

Son düzenleme:
@LemonTree68 Hocam bende de wf0033nt modeli var. Siz kendiniz açıp baktınız mı gerçekten 2 tane ssd slotu mu var yoksa raid 4k slot bulunuyoru internetten mi buldunuz?

Sırf yoktur diye açıp bakmaya üşenmemiştim de

Yeni konular

Geri
Yukarı