HP Omen yükte 80 dereceyi görüyor

MSI Afterburner üzerinden bakın GPU sıcaklığına.
Hocam grafik kartının ne kadar voltaj çektiğini veya ne kadar bellek kullandığını gösteriyor fakat sıcaklığını göremedim.

Düzeldi mi ayar yapınca. Bir de hangi modda kulanîyordun performans mı dengeli mi. Atomatik fan mı ?
Hocam merhabalar, attığınız videoyu izledim, izledikten sonra da yaptığım hatayı yanladım. Undervolt yaptığımı zannederken çekirdek yalıtımını kapatmadığım için aslında undervolt falan yapmıyormuşum, gelen elektrik hiç değişmiyormuş. Öyle olduğunu öğrenince farklı farklı kaynakları da takip ederek farklı yöntemlerle undervolt yapmaya başladım.

Dün Omen'in kendi yazılımıyla -100 civarı denedim, kendi içindeki testi geçti ancak oyuna girince pc donup kapandı. Sonra -70 denedim, dün 2 saat kadar CoD Black Ops Cold War oynadım, sıcaklıklar da gayet güzeldi.

Bugün tekrar denediğimde yarım saat olmadan pc yine kilitlenip restart attı. Şimdi programa girince otomatik olarak undervoltu kapattığını görüyorum.

Bugün de throttlestop ile deneyeceğim aynı değerleri. Eğer sorun çıkmazsa -100 veya -70 civarında kullanmak işimi görecektir diye düşünüyorum. Yalnız dün sorun çıkarmayıp bugun böyle olmasını anlamadım. Sizce neden olmuştur?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-11-22 210452.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-22 210452.png
    3,7 MB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı