HP Pavilion 15 AB214NT kapağını kapatınca internet yavaşlıyor

azizkaratas

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar herkese, bu sorun yeni değil ve uzun zamandır var fakat aklıma takıldı. İndirmeyi başlatıyorum, 4.50 mb/s kadar çıkıyor kapağı indiriyorum. Sabah bir uyanıyorum ETS 2 anca inmiş. Sonra deneme yaptığımda kapağı kaptıp açınca 50-200 kb/s kadar düşmüş oluyor.
Not: Güç seçenekleri ayarlı. Hiçbir şey yapma olarak hepsini ayarladım.
Cihazım: HP Pavilion 15 AB214NT.

Gerekli ayarlamaları yaptıysanız kapağı kapatsanız dahi internet hızının düşmemesi gerekiyor çünkü bilgisayar aktif olarak hala çalışır durumda olmalı. Ayarları doğru yaptığınızdan emin olun. Dinlenme moduna girmesin indirmesi lazım. Ben Dell kullanıyorum ayarladım kapak kapatsam dahi kapanmadığı için stabil iniyor.

Gerekli ayarlamaları yaptıysanız kapağı kapatsanız dahi internet hızının düşmemesi gerekiyor çünkü bilgisayar aktif olarak hala çalışır durumda olmalı. Ayarları doğru yaptığınızdan emin olun. Dinlenme moduna girmesin indirmesi lazım. Ben Dell kullanıyorum ayarladım kapak kapatsam dahi kapanmadığı için stabil iniyor.

Teşekkür ederim. Deneyip durumu bildireceğim.

Azizbey güç kaynagı ayarlarından uyku modunu kapatsanızz bile ek güç ayarları >gelişmiş güç ayarlarından Wi-Fi kısmını en yüksek performans olarak ayarlayın eger o kısımda olmuyor ise kablolu deneyin ve Windows unuzu ve driverlarınızı güncelleyin HP'nin eski versiyonlarında BIOS'da kapaga bağlı güc ayarları kısmı bulunuyor bir de o kısma bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı