HP Pavilion 15 CB-007NT hoparlöründe ses patlaması

umut777

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, HP Pavilion 15 CB-007NT modelinde notebooka sahibim. Uzun süredir ses patlaması problemine sahibim. Hem kulaklıkla hem de hoparlörde kullanırken yapıyor bu ses patlamasını. Kulaklıkla bir tık daha az rahatsız ediyor. Müzik dinlerken de daha az rahatsız ediyor. Ama genel olarak eğitim amaçlı kullanıyorum bilgisayarımı. Özellikle seminerlerde konuşmacılar konuşurken çok kötü oluyor. Konuşmacının dediğini anlayabiliyorum çok kesinti olmuyor ancak sık bir periyotta pat, pat, pat diye çok rahatsız edici ses çıkıyor. Driverı kaldırıp yeniden kurdum birkaç defa hatta registrydeki girdilerini de sildim Revo Uninstaller ile kaldırdım. Ancak sonuç değişmedi. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, HP Pavilion 15 CB-007NT modelinde notebooka sahibim. Uzun süredir ses patlaması problemine sahibim. Hem kulaklıkla hem de hoparlörde kullanırken yapıyor bu ses patlamasını. Kulaklıkla bir tık daha az rahatsız ediyor. Müzik dinlerken de daha az rahatsız ediyor. Ama genel olarak eğitim amaçlı kullanıyorum bilgisayarımı. Özellikle seminerlerde konuşmacılar konuşurken çok kötü oluyor. Konuşmacının dediğini anlayabiliyorum çok kesinti olmuyor ancak sık bir periyotta pat, pat, pat diye çok rahatsız edici ses çıkıyor. Driverı kaldırıp yeniden kurdum birkaç defa hatta registrydeki girdilerini de sildim Revo Uninstaller ile kaldırdım. Ancak sonuç değişmedi. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Hocam patlamadan kastınız cızırtı mı?

Yani tam cızırtı değil. Bu ses gibi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
. Ama normal sesler devam ederken geliyor ve bu ses 5 saniyede bir gibi yapıyor.

Hocam selam, benzer sorun bende de var. HP'nin 15S-FQ2046NT modelini kullanıyorum. Bu sorun bilgisayarın içini açıp RAM taktıktan sonra olmaya başladı bende dün gece farkettim. Belki önceden de vardı ama farkında değildim. Şimdi format attım, bilgisayara Windows 11 kurdum, yine devam ediyor sorun. Özellikle sessiz ortamlarda dakikada 2-3 kere bu sesi duyuyorum. Fan çalışırken pek olmuyor ama fan durduğunda özellikle dakikada 2-3 defa rahat duyuyorum bu sesi. Müzik dinlerken patlama sorunu yaşamadım açıkçası ama yine de sessiz ortamda pat pat diye ses duymak sinir bozucu olabiliyor. Siz çözüm buldunuz mu? En iyisi umursamamak gibi duruyor çünkü umursadıkça sanki daha çok ses çıkıyor ve daha fazla rahatsız ediyor. 😅

Geri
Yukarı