HP Pavilion 15 CB007NT macOS kurulumu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

356463

Hectopat
Makaleler
7
RAM
16GB 2133 MHz
SSD veya HDD modeli
James Donkey JD240
Ekran kartı
GTX 1050 Mobile / Dahili Ekran Kartı
İşlemci
Intel Core i7-7700HQ
Cihazıma Dual boot macOS kurmak istiyorum. Harici ekran kartı pek önemli değil, benim için önemli olan Wi-Fi, AirDrop, ses ve kameranın çalışması.
Bunlar mümkün mü? En yüksek hangi sürümü kurabilirim? Hiç tecrübem yok.
@Yiğit Gençer

GTX 1050'yi kullanmak için en yüksek High Sierra, iGPU ile de Monterey'e kadar kurabilirsiniz.
GTX 1050 ile işim olmayacak. iGPU iş görür. Nasıl kuracağım, yardımcı olur musunuz?

Cihazıma Dual boot macOS kurmak istiyorum. Harici ekran kartı pek önemli değil, benim için önemli olan Wi-Fi, AirDrop, ses ve kameranın çalışması.
Bunlar mümkün mü? En yüksek hangi sürümü kurabilirim? Hiç tecrübem yok.
@Yiğit Gençer
Wi-Fi ve AirDrop gibi şeylerin çalışması donanıma bağlı. Örnek olarak AirDrop Intel Wi-Fi kartlarında çalışmayacaktır. Ses kartı modeline göre yine ses çalışacak veya çalışmayacak. Kameralar genelde çalışıyor. Bir sorun yaratmayacaktır muhtemelen. İlk önce Wi-Fi, ethernet, ses kartı ve SSD modelinizi buradaki rehbere göre AIDA64 ile izleyin. Bu donanımlara göre muhtemelen Monterey kurulabilir gibi.
GTX 1050'yi kullanmak için en yüksek High Sierra, iGPU ile de Monterey'e kadar kurabilirsiniz.
GTX 1050'nin mobil versiyonu Nvidia Web Driver ile çalışmıyor. Bu yüzden muhtemelen GTX 1050 kullanamaz.

Wi-Fi ve AirDrop gibi şeylerin çalışması donanıma bağlı. Örnek olarak AirDrop Intel Wi-Fi kartlarında çalışmayacaktır. Ses kartı modeline göre yine ses çalışacak veya çalışmayacak. Kameralar genelde çalışıyor. Bir sorun yaratmayacaktır muhtemelen. İlk önce Wi-Fi, Ethernet, ses kartı ve SSD modelinizi buradaki rehbere göre AIDA64 ile izleyin. Bu donanımlara göre muhtemelen Monterey kurulabilir gibi.

GTX 1050'nin mobil versiyonu NVIDIA Web Driver ile çalışmıyor. Bu yüzden muhtemelen GTX 1050 kullanamaz.

O rehbere göre bilgilerimi buraya atmam mı lazım?
AirDrop Intel Wi-Fi kartlarında çalışmayacaktır.
Yeni bir Wi-Fi kartı alamam ve benim için en önemli olan AirDrop'tu.
Başka zamana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı