Çözüldü HP Pavilion 15-CX0038NT vs Acer Nitro AN515-43

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ErtanTellioglu

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Evimde yerim olmadığı için dizüstüne geçmek zorundayım. Bütçeme uygun 2 sistem buldum ama hangisi daha iyidir karar veremedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İki laptop arasında ki fiyat farkı 150 TL. Acer= 3999 TL, HP= 4149 TL (Acer= 1)
İkisinin de ram'i 8 GB. (Acer= 1, HP= 1)
Acer 512 GB, HP 256 GB SSD'ye sahip. (Acer= 1)
İşletim sistemi birinde Linux, diğerinde yok, freedos. (Acer= 1) Tabii ki Linux ne kadar işinizi görür bilemeyiz.
Acer AMD işlemcili, HP Intel işlemcili. (HP= 1) Benim tercihim genelde Intel olduğu için HP'ye puan verdim.
Acer AMD ekran kartı, HP Nvdia ekran kartı. (HP= 1) Benim tercihim genelde Nvdia olduğu için HP'ye puan verdim.
Ekran boyutları aynı. (Acer= 1, HP= 1)

Toplamda Acer= 5 puan, HP= 4 puan.

İki kat SSD ciddi bir fark. Linux işletim sistemini ücretsiz yükleyebilirsiniz, olması fark yaratır mı, kararı sizin verin. AMD'ci iseniz Acer, Intel'ci iseniz HP. Dünya çapında kalite ve servis bakımından bence sanki HP daha önde.
Sonuç itibariyle ben puanı düşük olmasına ve fiyatı 150 TL daha pahalı olmasına rağmen HP'yi seçerdim ancak son karar tabii ki sizin.

Saygılarımla.
İşletim sistemi birinde Linux, diğerinde yok, freedos. (Acer= 1) Tabii ki Linux ne kadar işinizi görür bilemeyiz.
Acer AMD işlemcili, HP Intel işlemcili. (HP= 1) Benim tercihim genelde Intel olduğu için HP'ye puan verdim.
Acer AMD ekran kartı, HP Nvdia ekran kartı. (HP= 1) Benim tercihim genelde Nvdia olduğu için HP'ye puan verdim.

İki kat SSD ciddi bir fark. Linux işletim sistemini ücretsiz yükleyebilirsiniz, olması fark yaratır mı, kararı sizin verin. AMD'ci iseniz Acer, Intel'ci iseniz HP. Dünya çapında kalite ve servis bakımından bence sanki HP daha önde.
Sonuç itibariyle ben puanı düşük olmasına ve fiyatı 150 TL daha pahalı olmasına rağmen HP'yi seçerdim ancak son karar tabii ki sizin.

Saygılarımla.

Çözüm
Ne yapar ne eder yer bulup sistem toplardım bu neden için laptop alınmaz üzer.
Şimdiki sistemim R7 2700x ve rx580 li. Benim de içime sinmiyor ama kasaya çare bulamadığım için satacağım. Ailemde kapı ve duvar çizildiği için hep baskı yapıyor. Performans kaybı yaşayacağım ama bu sorunların düzelmesi için değer.

Saygılarımla.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Zaten iki laptopunda boş hdd yuvası var. Bir tane alıp takacağım çünkü ikiside yetmez. Benim tek derdim hangisi daha çok fps verir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı