HP Pavilion 15-DK0014NT vs Monster Abra A7 V11.1.1

Efeturk07

Centipat
Merhaba. 7000-7500 TL bütçe ile kendime dizüstü bilgisayar seçtim. Fakat iki seçenek arasında çok kararsız kaldım.

1. Seçenek: 7000TL HP Pavilion 15-DK0014NT.
İşlemci: Intel Core i5 9300H.
Bellek: 16 GB DDR4 2666MHz.
Depolama: 512 GB SSD.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti 6 GB.

2. Seçenek: 7000TL Monster Abra A7 v11.1. 1.
İşlemci: Intel Core i7 9700H.
Bellek: 8 GB DDR4 2666MHz.
Depolama: 480GB SSD (SATA 3)
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1650 4 GB.

Bu iki bilgisayar arasında çok gidip geliyorum, başlıca özelliklerini yazdık ama daha detaylı incelemek istersiniz diye link de bıraktım. Fiyatları aşağı yukarı 7000 TL. Ayrıca HP’nin i7’li versiyonu da var ama o 8400 TL civarlarında. Sizce ne yapmalıyım? Gelecek olan yorumlar için şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amacın oyun ise HP almanı öneririm çünkü GTX 1660 Ti=2x1650.

HP 1660 Ti yerine Max-Q serisi koyuyor web sitesinde de yazmıyorlar bilgin olsun aynı modelin i7 olanını aldım bu yüzden iade ettim.

HP 1660 Ti yerine Max-Q serisi koyuyor web sitesinde de yazmıyorlar bilgin olsun aynı modelin i7 olanını aldım bu yüzden iade ettim.
İyice araştırdım ve HP'den sırf bu yüzden vazgeçtim.
Bu ürün dururken ikisini de almanız mantıklı değil.
Muhtemelen bu ürünü alacağım. Fakat Depolaması çok az. +1TB HDD Opsiyonu ile almayı planlıyorum. Sizce ne yapmalıyım?

İyice araştırdım ve HP'den sırf bu yüzden vazgeçtim.

Muhtemelen bu ürünü alacağım. Fakat Depolaması çok az. +1TB HDD Opsiyonu ile almayı planlıyorum. Sizce ne yapmalıyım?
Bence HDD siz alın depolama dolana kadar sizi götürür bir süre. Zaten Monster kutusundan HDD aparatları çıkıyor. Cihazı açınca da garanti dışı kalmıyor. Ben öyle yaptım. Sonradan kendiniz alıp takarsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı