HP Pavilion 15-DK0021NT laptopa monitör önerisi

metinkvgc

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar. Ben HP Pavilion 15-dk0021nt adlı laptop kullanmaktayım. Bu laptop için bir monitör almak istiyorum (sebebi monitörün ekran tazeleme oranının 60 hz olmasıdır) ancak kafamda bazı sorular bulunmakta bununla alakalı sizlere danışmak istedim. Ayrıca çift ekran kullanma gibi bir niyetim bulunmamakta yani sadece yeni alacağım monitörü kullanacağım.

Öncelikle bilgisayarın sistem özelliklerinden bahsetmek isterim:
Ekran kartı: Nvidia Geforce GTX 1660 Ti Max Q Edition
İşlemci : I5 9300H
Ram :16 GB
Not: Port olarak sadece HDMI bulunmaktadır.

IPS, 27 inç ve en az 165 HZ tazeleme oranına sahip olan bir monitör tercihimdir.

Sorularıma gelecek olursak:
27 inç bir monitör istediğim için 2K olmasını daha mantıklı buluyorum ancak benim laptop özelliklerini dahil edecek olursak sizce 1080p mi yoksa 2K bir monitör almam daha mantıklı olacaktır?
Yukarıda da belirttiğim üzere sadece HDMI portu olan bir bilgisayara sahibim ve ayrıca laptopa bağlanan monitörlerle ilgili olarak G-SYNC özelliğinin açılabilip açılamadığı hakkında herhangi bir bilgiye ulaşamadım. G-SYNC veyahut Adaptive SYNC özellikleri bulunan bir monitör alırsam bu özellikleri kullanabilecek miyim? Eğer bu özelliği açma imkanım yok ise 165 FPS'den daha düşük bir oranda(rekabetçi oyunlarda),yırtılma sorunu ile karşılaşır mıyım?

Araştırmalarım sonucunda kafamda iki monitör oluştu bunlar:
1. LENOVO Y27-30 27" 0.5ms 180hz (HDMI DİSPLAY) Amd Freesync Premium Ips Panel Fhd Monitör 66f8gac3tk Fiyatı, Yorumları - Trendyol
2. https://www.hepsiburada.com/asus-vg...sync-freesync-gaming-monitor-pm-HBC00000F2MAH

Bu iki monitör arasında kalmamın sebebi aslında birinci sorunun cevabında gizlidir. Birinci monitör 1080p, ikinci monitör 2K. Yukarıda belirttiğim etkenleri de dikkate alarak sizce hangi monitörü almalıyım?(aradaki fiyat farkını da gözetiniz) Eğer sizin de belirttiğim kriterlerde olan bir monitör öneriniz varsa buyurun.

Son düzenleme:
Kanka senin attıgın linkteki monitörler gayet iyi özellikle Asus olan ama bu PC 2k nın hakkını vermez bence 9000 e monitor alma o parayla laptop unu satıp daha iyisini alabilirsin. GTX ekran kartları artık eskidi rtx 4000 serisi alıp 2k monitör alman daha mantıklı. Ne tarz oyun oynadıgına bağlı birde yazabilir misin?

Kanka senin attıgın linkteki monitörler gayet iyi özellikle Asus olan ama bu PC 2k nın hakkını vermez bence 9000 e monitor alma o parayla laptop unu satıp daha iyisini alabilirsin. GTX ekran kartları artık eskidi rtx 4000 serisi alıp 2k monitör alman daha mantıklı. Ne tarz oyun oynadıgına bağlı birde yazabilir misin?
Hocam her türlü oyun oynuyorum. Hem rekabetçi (LoL CS)hem de hikayeli oyunlar oynuyorum. Lenovo monitörü önerir misiniz bilginiz var mı? Ben de katılıyorum 2k da sorun olabileceğine o yüzden Lenovo daha mantıklı gibi duruyor. Bir de g-sync sorusu hakkında bilgin var mı dostum?

Hocam her türlü oyun oynuyorum. Hem rekabetçi (LoL CS)hem de hikayeli oyunlar oynuyorum. Lenovo monitörü önerir misiniz bilginiz var mı? Ben de katılıyorum 2k da sorun olabileceğine o yüzden Lenovo daha mantıklı gibi duruyor. Bir de g-sync sorusu hakkında bilgin var mı dostum?
Lenovo hiç kullanmadım ama özellikleri çok iyi.
G-sync Nvidia için ama Lenovo desteklemiyo. Bence olmazsa olmaz değil ama bu kadar para verdiğin monitörde olması gerekirdi

Kanka Hp teknik servisi ile herhangi bir işlemim olmadı. Bilgisayarım 3.5 yıllık, eskimesine rağmen herhangi bir işlem gerçekleştirmedim bu yüzden maalesef bilgim yok.

Geri
Yukarı