HP Pavilion 15 Gaming laptop alınır mı?

Max q iyi değilmi normalde

Max-Q Teknolojisi Nasıl Çalışıyor?​

Bilgisayarlarda Nvidia Max-Q teknolojisi, günümüz ekran kartlarının daha sessiz, ince ve enerji tasarruflu çalışmasını sağlıyor diyebiliriz. Genelde, grafik kartları oldukça yüksek sıcaklıklarda çalıştığından buna uygun bir soğutma sistemine ihtiyaç duymakta. Bu da günümüzdeki bir çok dizüstü bilgisayarı oldukça kalın hale getirmekte. Max-Q grafik kartlarında ise enerji verimliliği ile soğutma sistemi bir dengeye getirilmiş durumda. Böylece 4K çözünürlükte oyun oynarken bile dizüstü bilgisayarınız içine süpürge kaçmış gibi ses çıkarmıyor. Hatta bu ses sınırı standardize edilmiş durumda ki siz 25cdm uzaklıktan 40dBA’dan fazla ses duymayın. Tabii bu rakamlar normal şartlarda, normal bir yük altında geçerli ve şirketten şirkete değişim gösterir nitelikte.
Yani daha sessiz, daha enerji tasarruflu kartlar kendileri. Kaynak;

Arkadaşlar selam. HP Pavilion Gaming laptop alınır mı? 144 Hz olması çok ilgimi çekti ve bu akşam almayı planlıyorum. Sizin de fikrinizi almak istedim.

Bilgisayar alınabilir. Ancak eksileri veya zayıflıkları yok değil. Bunları bilmeniz ne alacağınızı tam olarak bilmenizi sağlayacaktır.

Öncelikle 8 GB bellek günümüz oyun bilgisayarları için çok yeterli değil. Günümüzde 2x8 GB bellek daha iyi olacaktır. Normalde tek kanal 8 GB bellekler fiyat avantajı ve daha rahat yükseltme imkanları ile oldukça cazip oluyor. Ancak bu cihazda belleklerin 2x4 olduğu belirtilmiş. Yani bellek yükseltilmesi bir tık daha uğraştırıcı olabilir. Kaynak: HP Website

Sitesinde ekran ile ilgili bazı detaylar yok. Örneğin kaç Bit olduğu yazılmamış. 6 Bit 144 Hz IPS var mı bilmiyorum. Eğer varsa fiyat düşürmek için böyle bir panel kullanılmış olabilir. Çok ciddi bir fark yaratmaz ama ne olduğunu bilmek iyi olabilir.

Type-C portunun 5 Gbps olduğu belirtilmiş yani USB 3.0 değerine denk gelen bir hız.

Bunlara rağmen alınabilecek bir cihaz. Ancak bu eksilerini/zayıflıklarını bilmek iyi olacaktır.

Bilgisayar alınabilir. Ancak eksileri veya zayıflıkları yok değil. Bunları bilmeniz ne alacağınızı tam olarak bilmenizi sağlayacaktır.

Öncelikle 8 GB bellek günümüz oyun bilgisayarları için çok yeterli değil. Günümüzde 2x8 GB bellek daha iyi olacaktır. Normalde tek kanal 8 GB bellekler fiyat avantajı ve daha rahat yükseltme imkanları ile oldukça cazip oluyor. Ancak bu cihazda belleklerin 2x4 olduğu belirtilmiş. Yani bellek yükseltilmesi bir tık daha uğraştırıcı olabilir. Kaynak: HP Website

Sitesinde ekran ile ilgili bazı detaylar yok. Örneğin kaç Bit olduğu yazılmamış. 6 Bit 144 Hz IPS var mı bilmiyorum. Eğer varsa fiyat düşürmek için böyle bir panel kullanılmış olabilir. Çok ciddi bir fark yaratmaz ama ne olduğunu bilmek iyi olabilir.

Type-C portunun 5 Gbps olduğu belirtilmiş yani USB 3.0 değerine denk gelen bir hız.

Bunlara rağmen alınabilecek bir cihaz. Ancak bu eksilerini/zayıflıklarını bilmek iyi olacaktır.
Yorumun için teşekkürler. 144 hz ve IPS panel var. Yorumlarda görmüştüm. 1660 ti olan versiyonunu da eski kasa diyorlar şuna da bakar mısın rica etsem ? HP Pavilion Gaming 15-EC0020NT 9ET67EA Dizüstü Bilgisayar (Laptop) Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Yorumun için teşekkürler. 144 hz ve IPS panel var. Yorumlarda görmüştüm. 1660 ti olan versiyonunu da eski kasa diyorlar şuna da bakar mısın rica etsem ? HP Pavilion Gaming 15-EC0020NT 9ET67EA Dizüstü Bilgisayar (Laptop) Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
Bu model bildiğim kadarıyla eski model. 1.5 sene önce buna benzer bir model satılıyordu. Yazdığım eksiler bunda da var. Ekran belki de 60 Hz. Ayrıca işlemci çok güçlü değil.

Bir şey sormak istiyorum, indirime giren laptopları anlık olarak takip edebileceğim bir site veya uygulama var mı ? Varsa adı nedir ? Laptop almak için indirim bekliyorum çünkü 10k paraya 10k etmeyecek bir cihaz almak istemem.

Bir şey sormak istiyorum, indirime giren laptopları anlık olarak takip edebileceğim bir site veya uygulama var mı ? Varsa adı nedir ? Laptop almak için indirim bekliyorum çünkü 10k paraya 10k etmeyecek bir cihaz almak istemem.
Akakçe var benim bildiğim.

Bunun yeri burası değil. Yeni konu açmanız daha iyi olacaktır. Bilgisi olanlardan daha kolay bilgi edinebilirsiniz.

Böyle bir site var mı, bilmiyorum. Akakçe gibi sitelerin takip özelliklerini kullanabilirsiniz. Ayrıca donanımhaber forumundaki sıcak fırsatlar kısmını takip edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı