HP Pavilion 15DK laptop fan sesi

Anil Talha

Centipat
Daha fazla  
HP Pavilion 15dk serisi laptop aldım. Alalı daha 1 ay olmadı. Fan sesi çok çıkmasa da sessiz ortamlarda rahatsız oluyorum. İlk aldığımda sessiz çalışıyordu. Acaba tozlanmadan kaynaklı bir sorun olabilir mi?

HP Pavilion 15dk serisi laptop aldım. Alalı daha 1 ay olmadı. Fan sesi çok çıkmasa da sessiz ortamlarda rahatsız oluyorum. İlk aldığımda sessiz çalışıyordu. Acaba tozlanmadan kaynaklı bir sorun olabilir mi?
1 Aylık bir laptopun içi pek kirlenmez. Kuzenimin laptopu'da böyleydi, tek bir fan'ı bozulmuş. Dolayısıyla ısındığı için tek fan bütün görevi üstleniyor. (Tam devirde çalışıyor) Ve son devirde çalıştığı için ses çıkıyor.

1 Aylık bir laptopun içi pek kirlenmez. Kuzenimin laptopu'da böyleydi, tek bir fan'ı bozulmuş. Dolayısıyla ısındığı için tek fan bütün görevi üstleniyor. (Tam devirde çalışıyor) Ve son devirde çalıştığı için ses çıkıyor.
Ama iki fanı da dinleyince ses alıyorum
Gpu da 33C civarında

Laptoplarda fan sesi çıkar. Normaldir bu. PC Sessizliği beklemeyin yani. Hemde sessiz ortamlarda kesinlikle belli olur. Sıcaklık değerlerini atın bakalım.

1604693719594.png

Sıcaklıklar gayet iyi. Dediğim gibi, laptopun çok sessiz olmasını beklemeyin.
İlk aldığımda hiç ses gelmiyordu o yüzden içimde şüphe oluştu . Cevap için teşekkür ederim
Sıcaklıklar gayet iyi. Dediğim gibi, laptopun çok sessiz olmasını beklemeyin.
Bios ayarlarında Fan always on seçeneği var onu enabled'den disabled'e çevirdim sesi gitti sıkıntı yaratır mı ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı