HP Pavilion alınır mı?

koyuncu

Centipat
Beyler ben 4000-5000TL aralığında Gaming laptop almayı düşünüyorum ancak kafamda bazı sorular var.

Örneğin HP Pavilion ve Monster'in aynı fiyattaki laptoplarına baktığımda sistemler arasında ciddi bir fark olduğunu görüyorum. Acaba Monster gibi firmalar SSD kalitesi, kasa kalitesi, anakart kalitesi gibi konulara daha fazla önem verirken, HP sistemi yüksek tutup diğer özelliklerden mi kısıyor diye düşünüyorum, veya sırf marka olduğu için fiyatı yüksek mi diye de düşündüm.

Ben HP Pavilion almayı düşünüyordum.

(HP15EC0014NT)HP 15-ec0014nt (8FF63EA) Notebook

Ancak arkadaşlarım HP'nin almaya değmez sürekli sorun çıkaran bir bilgisayar olduğunu söylüyor. Soğutmanın sıkıntılı olduğun söylüyorlar. Başka laptop önerileriniz varsa atabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Babamın 11 yıllık bilgisayarı var HP Pavilion DV6, RAM yükseltmesi ve SSD harici her şeyi fabrikadan çıktığı gibi. Geçenlerde canım sıkıldı boş vakit de vardı içini temizledim, termal macun sıktım. Bu sırada vidaların çoğunu arttırdım ama sıkıntısız çalışıyor. Fan sesi de ilk günkü gibi oldu. Windows 10 2004 sürümünü yeni aldığım laptop kadar hızlı çalıştırıyor. Tek sıkıntı bataryası, 5 yıllık batarya takılı ve ben aldığımdan beri sürekli şarjda tutuyorum. Bataryası 10 dakikada sıfırlanıyor.

Babam hiç oyun oynamıyor ama ekran kartı eskidiği için güncel oyunları açabileceğini sanmıyorum. En son oğlum istediği için GTA 5 kurmuştum, normal ayarlarda 28 FPS veriyordu.

Babam için 11 yıl önce Amerika'dan getirmiştim, o zamanların "High-End" bilgisayarıydı. Siz giriş veya orta seviyeyi bile alacaksanız Amazon'dan almaya çalışın. Aynı görünse de model numarasında "us" buluman modeller biraz daha dayanıklı ve güçlü oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı