HP Pavilion Batarya Hızlı Boşalma Sorunu

Urbanrevolt

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba değerli üyeler;

Batarya ile ilgili bir sorunum var. Sorunum, cihazı şarj edip birkaç gün kadar kullanmadığım zaman kendiliğinden batarya yüzdesinde azalma oluyor. Bu durum normal mi? Şöyle bir detay daha vereyim, 3 gün önce %100 olarak şarj etmiştim. Bugün açtığımda %90 olarak kalmış gördüm. Cihazın modeli:15-CC106NT,i5 8250u,940 mx ekran kartı,1 TB HDD.

Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elbette ki normal. Dizüstü bilgisayarlar mobil işletim sistemleridir. Masaüstüne nazaran sistem kapalı iken bile tıpkı telefonlar gibi güce ihtiyaç duyarlar. Zamanla bataryanızın eskimesi de bu yüzdendir, batarya daima kullanılır.

Elbette ki normal. Dizüstü bilgisayarlar mobil işletim sistemleridir. Masaüstüne nazaran sistem kapalı iken bile tıpkı telefonlar gibi güce ihtiyaç duyarlar. Zamanla bataryanızın eskimesi de bu yüzdendir, batarya daima kullanılır.
Cevap için teşekkür ederim hocam.Cihazın garantisi devam ediyor.Sizce servise göndermeli miyim?

Cevap için teşekkür ederim hocam.Cihazın garantisi devam ediyor.Sizce servise göndermeli miyim?
Kesinlikle göndermelisiniz, garanti kapsamında olan bir cihazı garantiye göndermenizde hiçbir sorun yok. Kaldı ki garanti süreleri genelde 2 yıl olur. 2 yıldan kısa sürede bataryanızda bir eskime söz konusu ise muhakkak bakmaları gerekiyor.

Kesinlikle göndermelisiniz, garanti kapsamında olan bir cihazı garantiye göndermenizde hiçbir sorun yok. Kaldı ki garanti süreleri genelde 2 yıl olur. 2 yıldan kısa sürede bataryanızda bir eskime söz konusu ise muhakkak bakmaları gerekiyor.
Tamamdır hocam.Gelişmeleri tekrardan bildiririm burdan.Tekrardan teşekkürler.
Herkese merhaba.Cihazı servise verdim.İki hafta içinde geldi.Fan değişmiş ve birkaç güncelleme yapıldığı yazıyor servis formunda.Buraya kadar her şey tamam.Kapağın üzerinde iki adet kaydırmaz benzeri parçalar vardı.İkisini de kırık göndermişler.Canım sıkıldı maalesef.Yarın tekrar servise göndereceğim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı