Başarılı Kurulum HP Pavilion BC017NT-macOS 10.14.6

Merhaba,

Birkaç kez Hackintosh kurulumunda başarılı oldum. Bu da başarılı olduklarımdan bir tanesi...

Kurulum:

Merhabalar! 1 yıldır bu cihaza macOS yüklemeye çalışıyordum ve başarılı oldum! Yaptıklarım şunlar. BIOS da değişiklik yapmadım. Direk boot edebildim. Değiştirdiğim bir BIOS ayarı görürsem düzenleme yapacağım. [OpenCore] macOS Mojave 10.14.6 Intel & AMD kurulum imajı kullandığım imaj bu yaptığım sadece Intel sky Lake için olan Config dosyasının adını (config.plist) olarak değiştirerek kuruluma başladım. Ama (still waiting for root device ) hatasını almanız normal ben o sorunu bu imajda yaşamadım ama yaşarsanız USB flash diskini başka bir USB portuna alarak deneyebilirsiniz. Eğer ayarları doğru yaptıysanız (macOS izlenceleri) yazan bir pencere olacak. O pencereden ilk önce (disk izlencesi) kısmını seçip kuracağınız diski (APFS) olarak formatlayın. Cihazın orijinal HDD'sine kuruyorsanız sadece APFS ile boot edebiliyorsunuz. Bu arada yanlış diski biçimlendiremeye çok dikkat edin biçimlendirirseniz içindeki tüm veriler gider ve ben bunun sorumlusu değilim! Diski biçimlendirdikten sonra disk Izlencesi'nden çıkıp (macOS yükle) kısmına giriyoruz ve lisans sözleşmesini kabul edip kurulumunuzu başlatın. Kurulum bittikten sonra sistem kendi kendine yeniden başlıyor. Yeniden başlattıktan sonra USB'den boot ettiğinize emin olun yoksa sistemi boot edemezsiniz. USB'den (macOS ınstaller) seçeceğine gelip Enter'a basıp kurulumun 2. aşamasının bitmesini bekliyoruz. Burada bittikten sonra USB'mizden son olarak MacOS'in kurulu olan diski seçip Enter'a basıyoruz ve sistemin boot etmesini bekliyoruz. Sistem boot ettikten sonra kurulumu bitiriyoruz ve bundan sonra kurulum bitiyor. Ama şu an ses ve Wi-Fi kartının çalışmadığını göreceksiniz. Wi-Fi kartı desteklenmiyor o yüzden hiç etkinleştirmeye uğraşmayın. Ama ses kartı destekleniyor. Ses kartını etkinleştirmek için USB'nin (OC EFI) kısmında bir (kurulum sonrası araçlar) kısmında (Apple ALC layout ID.txt). İçinde (Realtek ALC295) kısmına gelin. O kısımda 1,3 gibi sayılar göreceksiniz. Bu sayıların ne ifade ettiği ise Config'e ekleyeceğiniz (alcid=) komutuyla alakalı. Bunun yardımı için (ses kartınızı etkinleştirin.) Dosyasına bakabilirsiniz. Bilgisayarın gerçekten MacBook gibi görünmesini istiyorsanız boot argümanlarından (-v) komutunu kaldırabilirsiniz. Ama hata çıkarsa göremeyeceğinizi söyleyeyim. Bundan sonra pek önerebileceğim şeyler yok isterseniz USB'siz boot yapabilirsiniz. Ve OpenCore'a tema ekleyebilirsiniz.

Kullanım deneyimlerim:

2 ay gibi bir süredir cihazımı macOS olarak kullanıyorum ve bütün her şeye kusursuz çalışıyor. Sanki bu bilgisayar macOS ile gelecekmiş gibi. Cihazda render oyun gibi şeyler yapmadım ama çok fazla şey yapabileceğini sanmam çünkü NVIDIA GeForce GTX 960M ekran kartını tanıtamıyorsunuz. Bundan dolayı da biraz render ve oyun kısmında biraz sıkıntı çıkıyor. Ama biraz zorlayarak Fortnite bile oynatabildim. Ama küçük oyunlar için Intel HD Graphics 530 gayet yeterli oluyor. Ofis ve internet gezimi için çok iyi ama Ethernet olması biraz sıkıntı yaratıyor ama bir Wi-Fi adaptörü alarak çalıştırabileceğinizi sanıyorum. Derslere girecekseniz kamera ve mikrofon hala çalışıyor. Ama bilgisayarı kullanırken mouse kullanmanız şart. Nedense Trackpad'de nereye tıklarsanız tıklayın saçma sapan şeylere basıyor. O yüzden mouse bağlamanız şart oluyor. Onun dışında pek bir söyleyeceğim yok cihaz gayet güzel çalışıyor bu bilgisayarda Windows çalıştırmak yerine başka bir işletim sistemi istiyorsanız doğru yere geldiniz.

Buraya kadar okuduğunuz için çok teşekkür ederim 😁

Düzenleme : WI-FI çalışıyor sadece "itlwm.kext" tanıtıp "HeliPort" kurmanız gerekiyor. "AirPortitlwm.kext" çok daha iyi bir alternatif bu sistem için. Batarya için "ECEnabler.kext" yüklemeyi deneyin. Ekstra olarak Big Sur'a kadar sistemi güncellemenizi öneririm (Monterey'de "Bluetooth" çalışmıyor, illaha Monterey gibi sürümleri kuracaksanız aklınızda bulunsun).

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2021-07-30 09.33.29.png
    Ekran Resmi 2021-07-30 09.33.29.png
    3,4 MB · Görüntüleme: 103
Son düzenleme:
Wifi kartınızın modeli nedir?

Nereden öğrenebilirim ? WI-FI kartının hangi model olduğunun nasıl kontrol edileceğini bilmiyorum da.
Cihazda Windows kurulu ise aygıt yöneticisinden bakabilirsiniz. AC serisi bazı Wifi kartları için KEXT yayınlanmıştı.

Cihazda Windows kurulu ise aygıt yöneticisinden bakabilirsiniz. AC serisi bazı Wifi kartları için KEXT yayınlanmıştı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tamam şimdi Windows'a geçip bakacağım...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Attığım kext destek sunuyor sizin Wifi kartınız için :)

Yeni konular

Geri
Yukarı