HP Pavilion boştayken fanlar hızlı dönüyor

Makaleler
9
Daha fazla  
HP Pavilion bir oyun bilgisayarına sahibim. Intel Core i7-7700HQ işlemcisine sahip. Çoğu kişinin bildiği ısınma canavarı Intel işlemcili Pavilion. Konuya dönersek, normalde boşta çalışmayan fanlar çalışıyor. CPU 36 dereceye düşmüş durumda. Undervolt mevcut cihazda, epey yararını gördüm bu bilgisayarımda. Bu şekilde boşta yüksek performansta çalışmasına rağmen ısınmıyordu ama sıcaklıklar 43'lerde geziyor, fandan ses gelmiyordu.

Şimdi boşta fanlar çalışıyor. Sıcaklık 36'ya düşmüş durumda. Bunun sebebi ne olabilir? HP CoolSense teknolojisini kapatmıştım birkaç gün önce. Onunla ilgili olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
. Intel Core i7-7700HQ işlemcisine sahip. Çoğu kişinin bildiği ısınma canavarı Intel işlemcili Pavilion.
Bende de i7-6700HQ pavilion var gerçekten söylenenlere şaşıyorum benim bilgisiyar hiç ısınmıyor aksine buz gibi soğuk oluyor.

Yüksek Performans modunda o işlemciyi denediniz mi? :)
Arkadaşım 105 dereceyi görüyor o işlemcide.
Azmış, arkadaşımda 5500U bulunan Pavillion Gaming var, şahidim War Thunder oynarken 120-130 derece oldu, boşta 70 derecede çalışıyor.

Azmış, arkadaşımda 5500U bulunan Pavillion Gaming var, şahidim War Thunder oynarken 120-130 derece oldu, boşta 70 derecede çalışıyor.
Arkadaşınız burada konu açsın. ThrottleStop ile Undervolt edilirse azalabilir sıcaklıkları. Termal macun ve kasa temizliği de yaparsa 90'ı geçmez tahminimce. Birazcık da performanstan kıssak 80'i geçmez.

Arkadaşınız burada konu açsın. ThrottleStop ile undervolt edilirse azalabilir sıcaklıkları. Termal macun ve kasa temizliği de yaparsa 90'ı geçmez tahminimce. Birazcık da performanstan kıssak 80'i geçmez.

HP cool sense adı üstünde sıcaklık sensörü onu kapatırsanız böyle olabilir açıp deneyin.

HP cool sense adı üstünde sıcaklık sensörü onu kapatırsanız böyle olabilir açıp deneyin.
Evet. Benim işte asıl merak ettiğim şu hocam: (Şu an klavye buz gibi. Elimle yazı yazarken elim buz gibi oluyor. Altında laptop soğutucuda açık o yüzden. Bu mutluluğumu paylaşmak istedim :) )

Bu program her bilgisayar başlatıldığında yani hani olur ya; "Değişikliklerin uygulanması için bilgisayarınızı yeniden başlatın."
Normalde değiştirince ayarları hiçbir fark olmuyor. Ama sanırım ilk defa o ayarı kapattıktan sonra reboot ettim. Sanırım yeniden başlatmalarda uyguluyor ayarı. Ve bilgisayar cidden buz gibi olabiliyormuş. Fan sesi geliyor az da olsa ama gayet iyi sıcaklıklar.

Evet. Benim işte asıl merak ettiğim şu hocam: (şu an klavye buz gibi. Elimle yazı yazarken elim buz gibi oluyor. Altında laptop soğutucuda açık o yüzden. Bu mutluluğumu paylaşmak istedim :) )

Bu program her bilgisayar başlatıldığında yani hani olur ya; "değişikliklerin uygulanması için bilgisayarınızı yeniden başlatın."
Normalde değiştirince ayarları hiçbir fark olmuyor. Ama sanırım ilk defa o ayarı kapattıktan sonra reboot ettim. Sanırım yeniden başlatmalarda uyguluyor ayarı. Ve bilgisayar cidden buz gibi olabiliyormuş. Fan sesi geliyor az da olsa ama gayet iyi sıcaklıklar.

Evet hocam, boşta soğuk olması bir anlam etmez ama oyun oynarken de 75 85 ise güzel :).

Yeni konular

Geri
Yukarı