HP Pavilion düşük FPS

Fanın RPM değerini en yükseğe çıkar, overclock ayarlarını kapat. Eğer RPM 200 iken oyun oynarsan bilgisayar alev alır, yapma öyle bir şey :D
RPM: Round per minute yani dakikada kaç sefer döndüğünü söylüyor. Büyük ihtimalle onu düşürdüğün için çok ısındı ve çekirdeklerin voltajını azalttı sistem.

RPM devir sayısıdır bu arada arkadaşın dediği doğru. 1600 oluyor çünkü GPU kullanımı artıyor, bu ısınmaya sebep oluyor, kartı soğutmak için de fan devrini arttırıyor. Yani sorun yok RPM devirdir, kart devir yükseltiyor soğutma yapmak için.
Görselde bana RPM'i gösterir misiniz rica etsem? Ben mi körüm?

200 ve 400 yazıyor ve 1600 olunca FPS artıyor demiş. Atılan görseli bi inceleyin isterseniz. Yorumda da RPM dediği şeyin *aslında MHz olduğu kastetmiştim.
Ek olarak Afterburnerdaki Core ve Memory Clock ibrelerine bakın 1600 yazıyor mu diye. Kullanıcı MHz değerlerini RPM diye belirtmiş ben de bunu söyledim. Herkes sözlük kesildi bir anda. Görseli incelemeden yorum yapıyorsunuz.

Ek olarak Afterburnerdaki Core ve Memory Clock ibrelerine bakın 1600 yazıyor mu diye. Kullanıcı MHz değerlerini RPM diye belirtmiş ben de bunu söyledim. Herkes sözlük kesildi bir anda. Görseli incelemeden yorum yapıyorsunuz.
Yazmiyor. 1600, 200, 1600 yaziyor.

Arkadaşlar yanlış anlamayın ama cehalet akıyor şu an. Birisi RAM'in MHz'ini söylemiş onu okuyunca tansiyonum düştü. Üstelik laptop kullanıyor fan slotu nasıl açık olsun da değerleri işlesin? Üstelik memory dediği şey ekran kartının belleği. Bildiğin RAM değil.

Arkadaşlar yanlış anlamayın ama cehalet akıyor şu an. Birisi RAM'in MHz'ini söylemiş onu okuyunca tansiyonum düştü. Üstelik laptop kullanıyor fan slotu nasıl açık olsun da değerleri işlesin? Üstelik memory dediği şey ekran kartının belleği. Bildiğin RAM değil.

Cahilligimizi affet, sen aydınlat bizi o zaman.

Görselde bana RPM'i gösterir misiniz rica etsem? Ben mi körüm?
Yok, görsele göre değil yazdığınıza göre cevapladım. Görselde RPM yok, sizin RPM dediğiniz şey MHz'dir lafınıza istinaden söyledim RPM ile MHz farkını.

Cahilligimizi affet, sen aydınlat bizi o zaman.
Dostum senin sorunu çözmekten ziyade konuna gelenlere ters yapma gibi bir isteğin var galiba, anlayamadım tam olarak?.Yardımcı olmaya çalışan herkese "anlat o zaman, ne alaka, öyle olur mu" gibi laflar yakışmıyor.

Geri
Yukarı