HP Pavilion DV5 RAM yükseltmesi

TALİANT

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarım HP Pavilion DV5. 2 tane 1GB RAM var. Ben 1 tane 4 GB RAM almayı düşünüyorum, ama MHz değerini eski RAM'lere göre mi alacağım yoksa bilgisayarın desteklediği MHz değerine göre mi alacağım?

Öncelikle bilgisayarınızın desteklediği maksimum bellek miktarını öğrenmeniz gerekiyor. Ardından desteklediği bellek miktarı kadar veya daha düşük bellek takabilirsiniz ama şimdiden söyleyeyim, 1GB Belleğin yanına 4GB'lık takarsanız tam çift kanal performansı alamazsınız.

Öncelikle bilgisayarınızın desteklediği maksimum bellek miktarını öğrenmeniz gerekiyor. Ardından desteklediği bellek miktarı kadar veya daha düşük bellek takabilirsiniz ama şimdiden söyleyeyim, 1GB Belleğin yanına 4GB'lık takarsanız tam çift kanal performansı alamazsınız.
hayır ben 2 rami çıkarıp tek ram 4gb takcam
bide cihazın desteklediği mhz değerini nasıl bakabilirim söylermisiniz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı