HP Pavilion DV6 3105-ET kasa ve anakart değişimi

Ahmensrr

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar elimde HP Pavilion DV6 3105-ET laptop var.
1 ay öncesine kadar aktif olarak kullanıyor iken ekranın kasaya bağlı olduğu yerler kırıldı ve kasanın değişmesi gerekiyor tamamı ile.
Bilgisayarım aslında döneminin en iyilerinden olmasına rağmen artık güncel oyunları ekran kartı ve işlemci sebebi ile kaldırmıyor.
Ekran kartı: AMD Radeon Mobility HD5650.
Daha önce de değiştirmeye niyetlendim ve yine forumda konu açtım ama bu ekran kartının anakarta gömülü olduğunu öğrendim.
Başka bilgisayarların anakartları ve ekran kartları bu bilgisayara uyumlu mudur? Uyumlu ise hangilerini önerirsiniz?
Yeni oyunları kaldırsın istiyorum örn: M&b Bannerlord, FC 5, Primal, Forza Horizon 4 gibi.
Ve bu bilgisayarın kasasını nereden bulurum?

Laptoplarda ekran karti degisimi biraz tuhaf. Eger kasaya lehimliyse degistirmek daha da zor, ayrica baska modelleri desteklese bile yeni oyunlari kaldirmayacagi asiri belli. Ekran kartiniz eski oldugu icin islemcinizin de gucsuz oldugunu tahmin ediyorum. Bence hic bu ise girmeyin, para biriktirip sifir veya ikinci el bilgisayar alin.

Laptoplarda ekran karti degisimi biraz tuhaf. Eger kasaya lehimliyse degistirmek daha da zor, ayrica baska modelleri desteklese bile yeni oyunlari kaldirmayacagi asiri belli. Ekran kartiniz eski oldugu icin islemcinizin de gucsuz oldugunu tahmin ediyorum. Bence hic bu ise girmeyin, para biriktirip sifir veya ikinci el bilgisayar alin.

Amacım zaten anakart, RAM ve işlemci ile birlikte ekran kartı değiştirmek 240 GB falan SSD'de eklemek istiyorum.

Amacım zaten anakart, RAM ve işlemci ile birlikte ekran kartı değiştirmek 240 GB falan SSD'de eklemek istiyorum.
Efendim, burada laptoptan bahsediyoruz. Laptop anakartinda genellikle islemci ve ekran kartlari lehimlidir. Baska anakart takabilir misiniz bilmiyorum ama sadece laptop anakartlari bile 500-600TL'den satiliyor. Bu dediginiz sey mantiksiz. En iyisi siz birazcik laptopta nasil islemci ve ekran karti degistirilir diye arastirin. Degistirebileceginiz parcalar neredeyse maksimum 1 nesil sonrasi. Onda da performans artisi saglayamiyosunuz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı