HP Pavilion DV7 bilgisayar çok yavaş çalışıyor

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar! HP Pavilion DV7 model dizüstü bilgisayarım var. Daha 1 ay önce bilgisayara temiz Windows 8.1.3 Pro kurdum, bütün güncelleştirmelerini ve bütün sürücülerinin en güncelini kurdum. Bilgisayar halen daha güncel. Ama bilgisayarda bırakın GTA 4'ü, City Car Driving, Underground 2, CS:GO gibi oyunlarda bile çok kötü kasma yaşıyorum. Hem sistemi genel bir taramadan geçirmek için, hem de işlemci ve ekran kartı sıcaklığından haberdar olmak için Advanced SystemCare 8.4'ü kurdum. Boşta iken işlemci sıcaklığı genelde 60, ekran kartı ise 52 derece oluyor. Ama bir oyun açtığımda, işlemci en az 91, ekran kartı da 79 dereceye çıkıyor. Bilgisayarın fanını temizleyeli daha 2 hafta oldu. Macun olarak da kaliteli bir termal macun olan Antec Formula 6'yı kullanmıştım. Ama bir şey farketmedi. RAM'i biraz yükselteyim dedim ve 2 tane 2 GB olan RAM'lerden bir tanesini çıkardım ve ona 4 GB'lık bir Kingston modül taktım, yine bir şey farketmedi. 2 GB'lık modülü geri taktım. Ne kadar yavaşladığını sorarsanız, ISA slotlu Pentium 2 işlemcilerin devrine döndüğümü söyleyebilirim. :D Bu bilgisayarın bu kadar yavaşlamasına sebep olan şey nedir? Ben işlemciden olduğunu düşünüyorum, ama sizin de görüşlerinizi bekliyorum. Şimdiden hepinize teşekkürler!

İşlemci: Intel Core i5-430M 2.26 GHz
Ekran Kartı: Intel HD Graphics & ATI Mobility Radeon HD 5650
HDD: Toshiba MQ01ABD50 500GB SATA II HDD
RAM: Samsung 4GB (2x2GB) DDR3 1333MHz RAM
WiFi: Qualcomm Atheros AR9285 802.11b/g/n WiFi Adapter

Not: Belli olsaydı bilgisayarın seri numarasını yazardım. Ama kapakta hiçbir şey yazmıyor maalesef. :D

Oyunları hangi ekran kartıyla açtığını bilmiyorum. Ama bilgisayarın açılış hızı dahi çok yavaş.

Antec Formula 6'yı almadan önce Xigmatek XI-3 HDT termal macuna da bakmıştım. Pek hoşuma gitmediği için Antec'i aldım.

Minecraft'ı bile 15 FPS'de en düşük ayarlarda zar zor oynuyordum. Bilgisayar mavi ekran hatası verdi ve yeniden başladı. Ekstradan laptop soğutucu aldım, o da fayda etmedi. Ben komple anakartı değiştirmeyi düşünüyorum. İşlemciyi de değiştirebilirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı