HP Pavilion G6 1215st oyun içi grafik bozulması

foxtrotsierra

Decapat
Daha fazla  
RAM
6GB DDR3 ram
SSD veya HDD modeli
500 GB SATA (5400 rpm)
Ekran kartı
AMD Radeon HD 7400M Series
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i5-2430M CPU @ 2.40GHz, 2401 Mhz
Selamlar dostlar. HP Pavilion G6 1215st kullanmaktayım. Geçenlerde herhangi bir bir oyun oynayacaktım PC'yi açtım oyuna girdim normalde HP diz üstülerde genellikle 2 tane ekran kartı oluyor bendene 2 tane var biri Intel(HD) Graphics 3000 - diğeri ise AMD Radeon HD 7400M series. Neyse konuya geçiş yapayım. Normalde AMD Catalyst Control Center'ı açmam oradan oyu içi grafikte ayarlamam çükü hem eski oldschool oyunlar oynarım fakat NFS Carbon yukledım bır gun oyuna gırdım azıcık FPS düşmesi oluyordu, oyun içi takılma ve ani FPS düşüşleri yaşıyordum. AMD Catalyst Control Center'a gelip NFS Carbon'u yüksek performans a tıkladım ve oyuna girdim fafakt oyunda grafiksel bozulmalar yaşadım. Başka oyunlarım da vardı mesela GTA San Andreas var aynı şekilde yuksek performans dedım ve oyun içi çizgi çizgi vertical ve horizonal bozulmalar meydana geli. Vallaha ben şaşırdım ekran kartım mı gümledi dedim bozuldu mu dedim söküp baktm PC'yi baktım ekran kartına sıkıntı yoktu. Grafik kartlarım güncel, Windows'um guncel, chipsetlerim guncel, bu olaydan sonra kendi kafama gore AMD Radeon HD 7430, 7450M series bu iki ekran kartının indirmeye çalıştım nafile uyumsuz oldu. Ben de sıstem gerı yukleme yaptım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

= Bu link ise YouTube'a kendı yukledıgım NFS Carbon'un yüksek performansda yaptığı çizgisel hata video toplam 2 dakika bakarsanız çok sevinirim. Şimdiden desteklerinizi bekliyorum dostlar.
Ekran karımın donanım kimlikleri (AMD Radeon HD 7400M series)
PCI\VEN_1002&DEV_6760&SUBSYS_1670103C&REV_00
PCI\VEN_1002&DEV_6760&SUBSYS_1670103C
PCI\VEN_1002&DEV_6760&CC_030000
PCI\VEN_1002&DEV_6760&CC_0300
Windows: Windows 10 Pro.
Sürüm: 21h1.
Sistem türü: 64X bit.
(İşte oyunda aldığım çizgisel vertıcal ve horızonal değişik çizgi hatası) (AMD Catalyst Control Center yuksek performans ayarı seçili)

graphic glitch.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı