HP Pavilion G6-2212ET Harici Ekran Kartını Kullanmak

weld-baby-7826

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba yakınım solidwork kullanıyor. Bilgisayardan pek anlamadığı için bir bakmamı, performansının kötü olduğunu düzelmezse değişmek istedigini söyledi. Teamviewer ile baktım PC içindeki AMD 7670 ekran kartını kullanmıyor anladığım kadarıyla işlemci içindeki Intel ekran kartını kullanıyor. Bu sorunu nasıl giderebilirim?

Uygalamaya sağ tıkayıp şu GPU ile çalış seçeneği yok sanırım o seçenek Nvidia ile geliyor yanlışsam düzeltin.
Yeni Windows görev yöneticisini ile gelen GPU kullanım yükü menüsü yok sanırım bu da ekran kartı sürücüsü desteklemiyor bu konuda bilgisi olan varsa cehaletimi gidersin :)

Solid ile GPU-Z programını birlikte açtım. Soliddeki projeyi kurcalarken GPU-Z'den yük girme grafiğine baktım Intel yüke giriyor ama ne hikmetse AMD hep %0'daydı sorunun AMD ekran kartının devreye girmemesine bağladım ama sebebini çözemedim.

AMD'nin kurulu olan sürücüsü stabil olan son sürümdü (Eski arayüzlü Catalyst). Switchable Graphics yoktu. Eski ekran kartları için betada bıraktıkları Crimson'u indirdim. Switchable Graphics çıktı ordan Solidi yüksek performans seçtim ama değişen bir şey olmadı. Aygıt yönetisinde GPU'lara dair ünlem yok. Sorun ne anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
dostum bende de aynı notebook var .yapacağın ddu programını indirip ekran kartı ve intel i silmek ,sonra intel hd4000 win64_15.33.47.5059 sürümü ilk önce kur , sonra amd 15.7.1 kur kurduktan sonra bir oyuna gir sonra çık ,masa üstü sağ tıkla değiştirilebilir grafikleri yapılandır a gir . oradan exe leri yüksek performans yap .ve son olarak güç planını seçin ve özelleştir kısmından atı güç kısmını ve oradaki her şeyi maksimum performans yap . umarım çok karışık anlatmamışımdır ama biraz aşına isen leptop a yaparsın

Aklıma gelmişken ekleme yapayım pc'ye bağlanıp baktığımda Güç planını seç ekranında Sadece dengeli var başka hiçbir seçenek yoktu. Diğer seçenekleri eklemeyi buldum internetten onları eklemeyi dener sonrada senin söylediğine bakarım.

Bir çözüm bulamazsam cumartesi, pazar gidip pc'ye format atmayı deneyeceğim. Bios'dan intel'i kapatmak mümkün mü? Varsa en kral çözüm inteli bios'dan kapatmak. Laptobun sahibi bataryayı bile çıkarıp sürekli fişte kullandığından onun için değişen bir şey olmayacak batarya az gitti durumu yok onun için. Üstelik sorunu giderdikten sonra pc'nin performansından memnun kalırsa boşuna laptop almaktan kurtulacak intel devrede olsun az yaksın umrunda olmaz. Önemli olan saf performans
dostum bende de aynı notebook var .yapacağın ddu programını indirip ekran kartı ve intel i silmek ,sonra intel hd4000 win64_15.33.47.5059 sürümü ilk önce kur , sonra amd 15.7.1 kur kurduktan sonra bir oyuna gir sonra çık ,masa üstü sağ tıkla değiştirilebilir grafikleri yapılandır a gir . oradan exe leri yüksek performans yap .ve son olarak güç planını seçin ve özelleştir kısmından atı güç kısmını ve oradaki her şeyi maksimum performans yap . umarım çok karışık anlatmamışımdır ama biraz aşına isen leptop a yaparsın
Yaptım Çalışmadı. Elimde 7 yoktu ama windows 8.1 kurdum solidworks 19 yerine 18 kurdum hepsinde amd devreye girmiyor bir tek intel devreye giriyordu. Oyun kurup baktım oyunlarda soru yok heralde solidworks ile autocad'de var bu sorun.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı