HP Pavilion G6 8.1 Recovery Sorunu

Zeynelx

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. 2 gün önce binbir pişman olduğum 8.1 güncellemesini gerçekleştirdim. Ama donma sorunları ısı problemleri birbirini takip edince recovery işlemi ile windows 8e dönmek istedim ama sistem kurtarma karşıma çıkmıyor. O seçenek kaldırılmış diğer seçenekler bulunuyor. Nasıl recovery yapabilirim? Pavilion G6 bilgisayarım.

Bu sorunların 8.1 ile ilgili olduğunu sanmıyorum. Tavsiyem temiz bir 8.1 yüklemesi gerçekleştirmeniz.

Şayet temiz kurulum yapmayacaksanız da öncelikle şu adımları uygulayın.

1) Bios güncellemesi var ise onu yükleyin. Windows Update üzerinden tüm güncelleştirmeleri yükleyin.

2) Tüm driverlarınızı güncelleyin. Win 8.1 ile uyumlu sürücüler olmalıdır.

3) Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi Burada belirtilen adımları eksiksiz uygulayın.

Öncelikle recovery bölümünün silinmediğine emin olun.
Bilgisayarım'a sağ tık, yönet ve son olarak disk yönetimine tıklayın. Orada "kurtarma" veya benzeri 10 küsür gb boyutunda bir kısım olmalı. Eğer duruyorsa şayet;
Bilgisayar açılırken F11 tuşuna basın. Recovery sayfasına girmesi lazım. Ya da açılış kısmında F8'e basın. Sonrasında "bilgisayarımı onar" seçeneği ile devam edin. Oradan recovery kısmına geçersiniz zaten.
Yani kısacası kurcalamanız lazım :)

Windows 8 üzerinden dağıtılan 8.1 güncellemesi rezil bir güncelleme. Hangi bilgisayarı güncelledi isem baştan kurulum yapmak zorunda kaldım. Temiz bir Windows 8.1 kuruluma yaparak sistemi rahatlatabilirsiniz. Eğer ki bunu yapamam derseniz bilgisayarı fabrika ayarlarına sıfırlayarak geri Windows 8'e dönebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı