HP Pavilion g6 Windows 8.1 BIOS Sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba,
Eklediğim resimdeki yeri kontrol edip tik var ise kaldırıp öyle bilgisayarı kapatabilir misiniz? Tik yoksada tik koyarak deneyin.
İngilizce işletim sistemi kullanıyorum resimleri İnternet ten buldum.

1.png

2.JPG

Göksel onu denediğini umuyorum. Denemedi ise yaptığında düzelme olanağı olabilir. Ancak ondan kaynaklanacağını sanmıyorum. Önceki yazılarında Win8'de de sorun yaşayıp eski bios ile düzeldiğini yazmış. Denemiştir diye yazmadım hızlı başlatı. Açınca dener bakalım sonuç ne olur.

Son düzenleme:
Merhaba,
Eklediğim resimdeki yeri kontrol edip tik var ise kaldırıp öyle bilgisayarı kapatabilir misiniz? Tik yoksada tik koyarak deneyin.
İngilizce işletim sistemi kullanıyorum resimleri İnternetten buldum.

Eki Görüntüle 7713
Eki Görüntüle 7714
Göksel bey harika bir tespit yaptınız çok teşekkür ederim.
Sorun düzeldi.
Anladığım kadarıyla, her formatda o tıkı kaldırmam gerekiyor sanırım.
Sorunun kaynağı ne olabilir, yazılımlamı ilgili yoksa benim bilgisayarda bir arızadan mı kaynaklanıyor ? Tekrar teşekkür ederim.

Göksel onu denediğini umuyorum. Denemedi ise yaptığında düzelme olanağı olabilir. Ancak ondan kaynaklanacağını sanmıyoruum. Önceki yazılarında Win8'de de sorun yaşayıp eski bios ile düzeldiğini yazmış. Denemiştir diye yazmadım hızlı başlatı. Açınca dener bakalım sonuç ne olur.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Onu en başta denemen lazımdı, o kadar konular açıldı bu sorun yüzünden ilk foruma yazan da bendim çözümü. Hatta win8 çıktığı günden beri bu kapanmama sorunu veya direk kapanıp uykudan kendi kendine uyanma veya hiç açılmama gibi sorunların kaynağı idi. Demek ki hala bunu bilmeyenler kalmış :) Konuyu kilitliyorum çözüldüğüne göre.

Sorunun kaynağı ne olabilir, yazılımlamı ilgili yoksa benim bilgisayarda bir arızadan mı kaynaklanıyor ? Tekrar teşekkür ederim.
Arıza bilgisayar donanımından kaynaklı değil. Sistem tam olarak Win8.1'e desteği yok yani bios güncellemesi Win8 için. Yani eski laptob'u olanlarda bu durum sık karşılaşılıyor. Kısaca yazılımsal sorun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı