HP Pavilion G6 ekran kartı gözükmüyor

Savron

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. HP Pavilion G6 kullanıyorum özelliklerine baktığımda AMD Radeon HD 7670M ekran kartı olması gerekiyor ama aygıt yöneticisine baktığımda gözükmüyor. Bir arkadaş daha böyle bir başlık açmış aynı bilgisayar için driverları güncelleyince sorun çözülmüş. Ben AMD'nin Auto-detect uygulamasını indirdim "sisteminizde AMD grafik donanımı saptanamadı" diyor.

Merhaba. HP Pavilion G6 kullanıyorum özelliklerine baktığımda AMD Radeon HD 7670M ekran kartı olması gerekiyor ama aygıt yöneticisine baktığımda gözükmüyor. Bir arkadaş daha böyle bir başlık açmış aynı bilgisayar için driverları güncelleyince sorun çözülmüş. Ben AMD'nin Auto-detect uygulamasını indirdim "sisteminizde AMD grafik donanımı saptanamadı" diyor.
Windows kaç kullanıyorsunuz?

@Savron Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız Windows Update üzerinden yüklemeniz daha iyi olur. AMD, HD 7000M serisi için sürücü desteğini çoktan kesti. Muhtemelen eski olduğu için sürücü bulamıyor olabilir. Bu arada bende de Pavilion G6 var.

@MeowFlix Windows 10 kullanıyorum.
@Jason Hudson anlamadım sürücü desteği kesildiyse çalışmaması saçma değil mi?
Aynı model bendede var ekran kartı eski olduğu için windows 10 doğal yolla sürücü desteği yok ama kurulabiliyor bir yerde görmüştüm kardeşim kullanıyor diye denememiştim.

@Jason Hudson anlamadım sürücü desteği kesildiyse çalışmaması saçma değil mi?
Galiba update kayıtlarında mevcut ki yüklüyor. Ben de tam bilmiyorum. Fakat güncel sürücü desteği yok.
Öte yandan geç boot etme sorunu var. Yani açılışta bir süre siyah ekran sorunu oluşuyor ardından masaüstüne geliyor ve bazı durumlarda görüntü kesme tarzı ekran kararıp geri geliyor. Yer yer mavi ekran hatası da verebiliyor. Ben eski AMD sürücüsünden kaynaklandığını düşünerek bu kanıya vardım. Kayıt defterinde EnableUlps ayarı devre dışı bırakılınca sorun çözülüyormuş ama GPU devre dışı kalıyordu galiba.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı