HP Pavilion G6 1307et Ekran Kartı Sürücüsü Kurulmuyor

MertcanKlc

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. HP Pavilion G6 1307et dizüstü bilgisayara sahibim. Windows 10 ve Windows 8'de bilgisayar ağır çalıştığı için Windows 7 kurdum. İnternet sitesinden baktığımda içinde HD 7450M ekran kartı var gözüküyor. AMD'nin en son olan şu sürücüsünü indirip kurduğumda aygıt yöneticisinde sarı ünlem işareti çıkıyor. HP'nin sitesinden indirdiğim bu eski sürücüde ünlem işareti çıkarmıyor ama mavi ekran verip kapatıyor. Ne yapmam gerek?

Hayır denemedim. Nasıl yapacağım hakkında bilgi verir misin?
Uzun zamandır Windows 7 kullanmadığım için tam olarak hatırlayamıyorum ama, aşağı yukarı Windows 10 ile aynı olduğunu tahmin ediyorum. Yanlış bir yönlendirmede bulunduysam şimdiden kusuruma bakmayın.

Öncelikle kurulumunu yapmak istediğiniz sürücüyü, başlatmak için açtığınız programa sağ tıklayın. Sağ tıkladığınızda açılan kısımda "Uyumluluk sorunu giderme" veya "Uyumluluk modunda çalıştır" tarzı bir yazı göreceksiniz. Eğer bu yazı görünmüyorsa, yine sağ tıklayarak açtığınız kısımdan "Özellikler" yazısına tıklayın. Açılan pencerede "Uyumluluk" adında bir sekme olması gerekiyor. O sekmeye geçiş yaptığınızda, "Bu programın çalışacağı uyumluluk modu" yazısının solundaki kutucuğu işaretleyin. Ardından o yazının altındaki, (öncelikle Windows 7 olmak üzere) bütün seçenekleri (Hangisinde sürücünüz sorunsuz yükleniyorsa) deneyin. Kurulumu bu şekilde yapmak, yaşadığınız mevcut sorunu düzeltmenizde size yardımcı olabilir. Yaşadığınız sorun önerdiğim işlemi yapmanıza rağmen düzelmediyse, lütfen bu konu altında belirtin. Sorununuzu çözüme ulaştırabilmek adına elimden gelen desteği vermeye hazırım. Umarım sorununuz bu basit işlemin yardımıyla çözülür. İyi forumlar diliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı