HP Pavilion G62 oyuna girince çökecek gibi oluyor

• Konuyu başlatan OnePC
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 872

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
Merhaba arkadaşlarım. HP Pavilion G62 bilgisayarım var. İşletim sistemi Windows 7 Home Basic 64 Bit. İşlemcisi Intel Core i3 işlemci nesili de 3. nesil. RAM'i de 2 GB. Depolama alanı tipi de HDD yani hard disk. Kullanılabilir alan 267 GB. Bilgisayarıma dün Roblox indirdim. Bir oyuna girdim ve bilgisayar çökecek gibi oldu sanki. Ama şu anda durumu iyi. Yani arkadaşlar SSD disk alıp 2 GB RAM'i de 4 GB yapsam oyun oynayabilir miyim bu bilgisayardan kaç FPS alabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke yaptırmasaydın o cihaza o kadar masraf çünkü o cihazlar kronik chipset sorunlu yani ekran kartı.

Yani RAM ve SSD almazsam da oynayamam?

1000 TL yazık ya kaç senelik cihaz o bende de var bozuldu evde yatıyor öyle yeni laptop aldım.

2010 senelerinde almıştık. Ekran paneli kırıdı Klavye'de de tuş eksiklikleri vardı. Yani yaptırmışken ekran paneli yeni tuş takımı yani klavye bir de AC girişini değiştirdik. Yeni şarj aleti de aldık. Çünkü ben sadece Roblox'a girdim çökecek gibi oldu laptop. RAM ve SSD alsamda mı böyle olur?

Yani arkadaşlar RAM SSD disk falan hiç mi bu cihazdan oyun oynanmaz Roblox falan da olsa?
Çökecek gibi olmasının nedeni 2 GB RAM'in yetersiz gelmesi olabilir. RAM arttırılırsa belki Roblox oynanabilir ben oynuyordum eskiden ama şimdi bilemem. Çok zorlamamak gerek bilgisayarı dediğimiz gibi grafik çipi kronik sorunlu.

Çökecek gibi olmasının nedeni 2 GB RAM'in yetersiz gelmesi olabilir. RAM arttırılırsa belki Roblox oynanabilir ben oynuyordum eskiden ama şimdi bilemem. Çok zorlamamak gerek bilgisayarı dediğimiz gibi grafik çipi kronik sorunlu.

Tamam o zaman ben 2 GB RAM'i 4 GB yapsam Roblox kaldırır yani değil mi? Bir de SSD de almak lazımdır.

Geri
Yukarı