HP Pavilion Gaming 15 alınır mı?

Umarım dalga geçiyorsunuzdur çünkü bu olay bir dünya efsanesi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ee sıcaklık nerede?

Arkadaşın attığı HP'lerin Intel işlemcili olanları daha çok ısınıyor. Her laptopta böyle olacak değil. @Akari hocam siz de bir el atın isterseniz.

Sıcaklık daha yüksek olunca da otomatik olarak FPS düşüyor zaten.

Burada bir sıkıntı yok ki siz genel olarak Intel daha çok ısınıyor dediniz ben de AMD daha çok ısındığını belirttim?

Burada bir sıkıntı yok ki siz genel olarak Intel daha çok ısınıyor dediniz ben de AMD daha çok ısındığını belirttim?

Hocam ne "AMD işlemciler daha çok ısınır" yargısı doğru ne de "Intel'ler fazla ısınır" yargısı doğrudur. Markaya değil, modele bakılır.

Herkesin bir fikri var HP ile ilgili. Herkes bilmem ne formunda bilmem ne makalesini okumuş da fikir edinmiş falan filan. 1 senedir HP kullanıyorum ve Pavilion serisine fırın diyenler ısınan laptop görmemiş sanırım veya masaüstü ile kıyaslıyorlar :D. AC Origins, Witcher 3, RDR2 gibi ağır oyunlar oynadım. Yer yer ekran kartım %100 kullanıma kadar çıktı. 6 saat aralıksız oynadığımı hatırladım ve maksimum gördüğüm sıcaklık değeri 85 derece. Kasa yapısının yalıtma özelliği güzel olduğu için sıcaklığı normale oranla az hissediyorsun. İşlemci ve ekran kartı yeri Enter tuşu ve Num Lock tuş takımı tarafı olduğu içinde ve oraları oyun oynarken çok kullanmadığım için elimi yakma durumları hiç olmuyor. 6 saat boyunda %70-100 arası bir ekran kartı kullanımında maksimum 85-86 dereceleri görmek gayet tatmin edici bir notebook için. FPS droplar falan hiçbir şey yaşamadım. Bu sıcaklık değerlerini fazla görenler laptop soğutucu alıp çatır çatır 70 derecede oynarlar lakin ben gerek duymadım. Uzun lafın kısası herkesin bir fikri var ama asıl bu cihazları kullananlara sormak gerek. Bu tıpkı 2000li yıllarda AMD işlemci ısınıyor diye 2021 de "Ya moruk AMD ısınıyor geç İntel'e" demek gibi bir şey kekw:

Bu model güzeldir hem işlemcisi hem ekran kartı güçlü MAX-Q ama her türlü 1650Tİ'dan iyidir.
İşlemcisi de çok daha iyi.

Bu model güzeldir hem işlemcisi hem ekran kartı güçlü MAX-Q ama her türlü 1650Tİ'dan iyidir.
İşlemcisi de çok daha iyi.
Bu laptop ile Lenovo arasında çok büyük bir fiyat farkı var. Max-Q bir ekran kartı için o kadar fiyat değmeyebilir ama tabii bütçe varsa bu alınmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı