HP Pavilion Gaming 15 CX0031NT VS MSI GF63 thin 8SC-252XTR

naciysr

Decapat
Bu iki laptop arasında kararsız kaldım. Oyun olarak LoL ve CC:GO oynadığım için önceliğimin performanstan ziyade işlevsellik. Bu cihazları diğer marka ve modellere notebooklara göre hafif ve daha uzun pil sürelerine sahip olmasından dolayı seçtim. 2 cihazın da soğutmasının sıkıntılı olduğunu duydum fakat çok ağır oyunlar oynamayıp cihazı yormayacağım için sorun olacağını sanmıyorum fakat 2 model hakkında kafama takılan şeyler var. Yardımcı olursanız sevinirim.

MSI GF63 THIN 8SC-252XTR I5-8300H 8GB DDR4 GTX1650 GDDR5 4GB 256G

HP Pavilion Gaming 15-CX0031NT Intel Core i5 8300H 8GB 1TB GTX1050Ti Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar 5XW77EA

MSI:
-TN panelli 60hz olup G-Sync desteğinin olmaması (panel IPS-level mı bilmiyorum) (-)
-Kablo ve adaptörü dahil sadece 2.5 kilo (+)
-Yetkili servis (?)
-Ekran kartının max-q olması (?)

HP:
-IPS panelli ekran (+)
-HP olması (?)
-Optane bellek hakkında bilgim olmadığı için, Optanesiz versiyonu alıp ssd takmayı düşünüyorum. (?)
-Şık tasarım, küçük adaptör. (+)

Son düzenleyen: Moderatör:
ben msi ı 10 gün önce aldım ağırlık ve ekran kalitesi gayet güzel fazla bi eksikliğini görmedim fakat beni fps olarak tatmin etmedi gta 5 ultrada 57 55 felan fps alıyorum onun dışında ekran kartı okuyucusu olmaması hopörlörlerin alttta olması dışında bir eksiğini göremedim fakat yine senin tercihin gtx10 seri almak yerine yeni bir teknoloji olan 1650 almanı tavsiye ederim her ne kadar max q olsa bile şimdiden hayırlı olsun

ben msi ı 10 gün önce aldım ağırlık ve ekran kalitesi gayet güzel fazla bi eksikliğini görmedim fakat beni fps olarak tatmin etmedi gta 5 ultrada 57 55 felan fps alıyorum onun dışında ekran kartı okuyucusu olmaması hopörlörlerin alttta olması dışında bir eksiğini göremedim fakat yine senin tercihin gtx10 seri almak yerine yeni bir teknoloji olan 1650 almanı tavsiye ederim her ne kadar max q olsa bile şimdiden hayırlı olsun
Dediğim gibi bu cihazı alıp AAA oyunlar oynamak niyetinde değilim zaten. Lol ve CS:GO oynatsın yeterli. Cihazın pil performansı nasıl? İnternet dolaşımında, youtubeda, filmde kaç saati görür?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı