Hp Pavilion Gaming 15-EC0007NT Alınır mı?

• Konuyu başlatan rru
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 7B

rru

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.

Bu laptobun özelliklerine göre fiyatı dikkatimi çekti. Aklımda birkaç soru işareti var.

1-İnternette laptopun 8 GB RAM'i olmasına rağmen 5,9 GB RAM kullandığına dair bir paylaşım gördüm.
2-Isınma sorunu olur mu?
3-i5 9300H ile Ryzen 5 3550H arasında ne kadar fark var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diz üstünde kullanacaksanız yüksek grafik gerektirecek işler yapılmadığı sürece ısınma sorunu olacağını sanmıyorum. İ5 %10 daha performanslı. Ama arada'ki fiyat farkı ne kadar ona göre değer değmez diyebilelim.

Daha çok oyun için dolayısıyla yüksek grafik gerektirecek şeyler. Bu laptobu beğendim ve almak istiyorum ama konuda da belirttiğim gibi;
İnternette laptopun 8 GB RAM'i olmasına rağmen 5,9 GB RAM kullandığına dair bir paylaşım gördüm.
Bu konuyu daha detaylı nasıl öğrenebilirim, kronik bir sorun mu normal bir şey mi neden böyle bir şey var bilmeden almak istemiyorum.

Bahsi geçen laptoba sahibim yaklaşık 1 hafta oldu alalı.Genel olarak değerlendirmek gerekirse tasarımını,malzemesini beğendim gayet kaliteli.Fanlar çok ses çıkarmıyor,ısınma problemi yaşamadım.Tek sorun işte 5.9GB RAM kullanıyor.Onun da sebebi işlemcinin APU olması yani dahili ekran kartı sistemden 2GB yiyor.Kronik bir sorun değil.Dahili ekran kartı kapatılıyor mu,kapatılırsa nasıl bir tepki verir bilgisayar veya 2GB yerine 1GB ayarlayabiliyor muyuz bunu ben de bilmiyorum.BIOS ayarlarını kurcaladım ama ordan da azaltmak için bir seçenek bulamadım.

He dersen ki kafam rahat olsun i5-9300h olan versiyonunu da alabilirsin.Labtobu genel olarak beğeniyorum HP iyi iş çıkarmış.

Bahsi geçen laptoba sahibim yaklaşık 1 hafta oldu alalı.Genel olarak değerlendirmek gerekirse tasarımını,malzemesini beğendim gayet kaliteli.Fanlar çok ses çıkarmıyor,ısınma problemi yaşamadım.Tek sorun işte 5.9GB RAM kullanıyor.Onun da sebebi işlemcinin APU olması yani dahili ekran kartı sistemden 2GB yiyor.Kronik bir sorun değil.Dahili ekran kartı kapatılıyor mu,kapatılırsa nasıl bir tepki verir bilgisayar veya 2GB yerine 1GB ayarlayabiliyor muyuz bunu ben de bilmiyorum.BIOS ayarlarını kurcaladım ama ordan da azaltmak için bir seçenek bulamadım.

He dersen ki kafam rahat olsun i5-9300h olan versiyonunu da alabilirsin.Labtobu genel olarak beğeniyorum HP iyi iş çıkarmış.

Merhaba laptobu bende almak isyorumda her sitede farklı fotoğraflar var acaba bilgisayarı sağdan, soldan, aşağıdan, yukarıdan, önden, arkadan fotoğraflayıp burda paylaşabilirmisiniz.

Bi bakarmısın kardeşim, ufacık bişey istedim 6 tane fotoğraf istiyorum senden her sitede farklı fotolar sana yardım etmişler forumda sende ufak bi yardım ediver

Son düzenleme:
Merhaba laptobu bende almak isyorumda her sitede farklı fotoğraflar var acaba bilgisayarı sağdan, soldan, aşağıdan, yukarıdan, önden, arkadan fotoğraflayıp burda paylaşabilirmisiniz.

Bi bakarmısın kardeşim, ufacık bişey istedim 6 tane fotoğraf istiyorum senden her sitede farklı fotolar sana yardım etmişler forumda sende ufak bi yardım ediver
Dostum ben kafama yatmadığı için almadım bilmeni isterim. Yazdığın kişi umarım yardım eder.

Aynı ürün bendede var memnun değilim haftasına garantiye gönderdim oyunlara girdiğimde almam gereken performansı vermiyor bilgisayar belkide kronik bi sorun vardır işlemcide bilmiyorum ama almadan önce düşünün ben pişmanım

Geri
Yukarı