HP Pavilion Gaming 15-K002NT FPS Sorunu

unclast

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Temmuz 2016' da HP Pavilion Gaming 15-K002NT aldım. Fakat şuan bilgisayarımda çok garip bir sorun var. Bildiğim kadarıyla, bir oyunda grafik ayarlarını düşürünce FPS' in artması, grafik ayarlarını yükseltince FPS' in düşmesi gerekiyor. Yani bu mantıken böyle olmalıdır. Bu ay içinde bilgisayara PUBG oyununu yükledim ve oyunu ultra ayarlarda çalıştırdım. Oyun içi FPS değeri 25 civari olduğu için grafik ayarlarını düşürmeye karar verdim. Yüksek ayarlara aldım ve bir değişim olmadı. En sonunda ayarları en düşük yapmama rağmen FPS değeri hala 25' ti. ''Belki bilgisayarla alakası yoktur'' dedim ve Battlefield 1 oyununa girdim. Bu oyunda beni yanıltmadı ve aynı sorunun burada da baş gösterdi. Ne yaparsam yapayım FPS değeri bir türlü artmıyor. GTA 5' te böyle bir sorun yok. Grafik ayarlarını düşürünce FPS artıyor. Olması gerektiği gibi. Counter-Strike: Global Offensive oyununda ise bambaşka bir sorun var.

Oyundaki en yüksek ayarlardaki FPS değeri 90-100. Bana bu değerler oldukça düşük geliyor ama GPU' mun GTX950M olduğunu düşünerek bu düşünceden vazgeçiyorum. Oyun esnasında hiç bir şekilde, bir neden olmadığı halde ciddi düşüşler yaşıyorum. Bir keresinde 25 FPS' i bile gördüm. FPS düşmesi garip bir şey değil, her oyunda olabilecek gayet doğal bir şey. Ama düşünce bir daha çıkmıyor. Yani neredeyse oyunu kapatıp yeniden açmam gerekiyor. Oyunlardaki FPS değerleriyle başım büyük dertte. Bunu çözebilir miyim? Yoksa ekran kartımın kötü olduğunu kabullenip bu sorunla birlikte mi yaşamalıyım? (Kötü derken, her oyunda aynı performansı vermiyor ve biraz eski bir GPU.) Sizce bu soruna neden olan şey nedir? Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı