HP Pavilion Gaming CX0026NT siyah ekran

MXAY

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba, sağlıklı günler.
"HP Pavilion Gaming CX0026NT" serisi dizüstü bilgisayar kullanıyorum ve bir sorun yaşıyorum.
Genelde oyun oynarken ve bazen normal kullanım sırasında ekranım anlık gidiyor, siyah ekranda kalıyor. Bazen ekranım siyah beyaz oluyor. Bazen 5-10 saniye sonra ekran normale dönüyor, bazen dönmüyor ama ışık var, mesela müzik dinliyorsam müzik devam ediyor, yani cihaz çalışıyor. Uyku moduna alıp tekrar uyandırdığımda sorun ortadan kalkıyor. Bazen yeniden başlatıldıktan sonra sorun çözülüyor. Sorunun nedenini bilmiyorum. NVIDIA ve Intel'in son sürüm grafik sürücülerini kullanıyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim.

Üstad, ekran beyaz olduğu veya gittikten sonra. Ekran geldiği gibi görev yöneticisine gir ve kullanım değerlerine bak, ayrıca yüksek kullanan bir işlem varsa not et onu.

Üstad, ekran beyaz olduğu veya gittikten sonra. Ekran geldiği gibi görev yöneticisine gir ve kullanım değerlerine bak, ayrıca yüksek kullanan bir işlem varsa not et onu.
Daha önce de olduğunda kontrol ettim, anormal bir durum yoktu. HP servisi ile de konuşmuştum, şunu dene bunu dene en son servise gönder dediler, ben de o tarz durumları sevmiyorum 2-3 hafta beklemeyi. Donanımsal bir durum olma şansı varmı acaba? Çünkü tüm sürücüler ve grafik sürücüleri güncel, üstüne 2 kere temiz kurulum format da yaptım. Ekran paneline giden kabloda falan bir sorun olması gibi.

Daha önce de olduğunda kontrol ettim, anormal bir durum yoktu. HP servisi ile de konuşmuştum, şunu dene bunu dene en son servise gönder dediler, ben de o tarz durumları sevmiyorum 2-3 hafta beklemeyi. Donanımsal bir durum olma şansı var mı acaba? Çünkü tüm sürücüler ve grafik sürücüleri güncel, üstüne 2 kere temiz kurulum format da yaptım. Ekran paneline giden kabloda falan bir sorun olması gibi.

Durduk yere gitmesi kablodan çok donanımsal gibi duruyor. Format attıktan sonrada aynı sorun devam ediyorsa şüpheli ekran kartı.
Ama işte panel kaynaklı da olabilir. Belli bir kullanım süresinden sonra sıkıntı çıkarıyor gibi.
Garantisi devam ediyor mu?

Durduk yere gitmesi kablodan çok donanımsal gibi duruyor. Format attıktan sonrada aynı sorun devam ediyorsa şüpheli ekran kartı.
Ama işte panel kaynaklı da olabilir. Belli bir kullanım süresinden sonra sıkıntı çıkarıyor gibi.
Garantisi devam ediyor mu?
Maalesef, 3 ay önce bitti.

Geri
Yukarı